Emulátory Box86 a Box64 umožňující spouštět linuxové aplikace pro x86 a x86_64 na jiných než x86 a x86_64 architekturách, například ARM a ARM64, byly vydány v nových verzích: Box86 0.3.8 a Box64 0.3.2. Ukázka možností na YouTube.
Byla vydána nová verze 6.1 neměnné (immutable) distribuce openSUSE Leap Micro určené pro běh kontejneru a virtuálních strojů. S vydáním verze 6.1 byla ukončena podpora verze 5.5.
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili návrh zákona o digitálních financích. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí, konkrétně nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) o digitální provozní odolnosti finančního sektoru a nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) o trzích kryptoaktiv. Zákon nyní míří k projednání do Senátu ČR. U kryptoměn bude příjem do 100 tisíc Kč za zdaňovací období osvobozen od daně, podobně jako u cenných papírů, a to za podmínky jejich držení po dobu alespoň 3 let.
O víkendu (15:00 až 23:00) proběhne EmacsConf 2024, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji bude možné na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny překonala 100 000 dolarů (2 390 000 korun).
Hurl byl vydán ve verzi 6.0.0. Hurl je nástroj běžící v příkazovém řádku, který spouští HTTP požadavky definované v textovém souboru.
Řešení dotazu:
http://www.g-loaded.eu/2006/01/10/how-to-configure-and-use-lirc/
http://www.milan-knizek.net/cms/htpc-mythtv-zotac-ion-itx/
lsusb
apod. ? Třeba něco najdeme.
lsusb
apod. ? Třeba něco najdeme.
irrecord
?
xbmc@HTPC:~$ setserial /dev/ttyS1 uart none xbmc@HTPC:~$ modprobe lirc_dev xbmc@HTPC:~$ modprobe lirc_serial xbmc@HTPC:~$ sudo mode2 -d /dev/lirc0 [sudo] password for xbmc: space 4006965 pulse 9074 # mezitím jsou podobné kódy space 2141 pulse 682 uceni tlacitek: xbmc@HTPC:~$ sudo irrecord -d /dev/lirc0 /etc/lircd irrecord - application for recording IR-codes for usage with lirc Copyright (C) 1998,1999 Christoph Bartelmus This program will record the signals from your remote control and create a config file for lircd. A proper config file for lircd is maybe the most vital part of this package, so you should invest some time to create a working config file. Although I put a good deal of effort in this program it is often not possible to automatically recognize all features of a remote control. Often short-comings of the receiver hardware make it nearly impossible. If you have problems to create a config file READ THE DOCUMENTATION of this package, especially section "Adding new remote controls" for how to get help. If there already is a remote control of the same brand available at http://www.lirc.org/remotes/ you might also want to try using such a remote as a template. The config files already contain all parameters of the protocol used by remotes of a certain brand and knowing these parameters makes the job of this program much easier. There are also template files for the most common protocols available in the remotes/generic/ directory of the source distribution of this package. You can use a template files by providing the path of the file as command line parameter. Please send the finished config files to lirc@bartelmus.de so that I can make them available to others. Don't forget to put all information that you can get about the remote control in the header of the file. Press RETURN to continue. Now enter the names for the buttons. Please enter the name for the next button (press ENTER to finish recording) KEY_DOWN Now hold down button "KEY_DOWN". Something went wrong. Please try again. (9 retries left) Something went wrong. Please try again. (8 retries left) irrecord: no data for 10 secs, aborting The last button did not seem to generate any signal. Press RETURN to continue. No a to je ten problem
Ano.Poprve zadam nazev tlacitka:KEY_DOWN,stisknu enter a mam drzet tlacitko.No a prd vypisuje to tu hlasku.Ano.Poprve zadam nazev tlacitka:KEY_DOWN,stisknu enter a mam drzet tlacitko. A teď zase stiskni ENTER. nic ?
/etc/lircd.conf Tento soubor popisuje použité dálkové ovládání, kódy tlačítek a jejich označení, délku kódu atd. Vygenerujeme jej pomocí utilitky obsažené v lirc, spustíme ji příkazem (opět jako superuživatel) irrecord -d /dev/lirc0 /etc/lircd Postupujeme podle zobrazených instrukcí. Když máme nakonfigurovaná všechna tlačítka vyskoušíme, zda ovladač funguje správně. Do konzole jako root zadáme následujcí příkazy lircd -d /dev/lirc0 irw nyní po stisku tlačítka dálkového ovládání uvidíme kód tlačítka, počet opakování, popis tlačítka a název dálkového ovladače.
A tohle mi tam chybi .Da se nejak to vyvolat znovu?lircd.conf by neměl v tuto chvíly existovat, jinak ho irrecord použije, takže pokud tam je, tak přejmenovat/odstranit). Už Vám do toho vstupovat nebudu...
Tiskni Sdílej: