Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
V květnu 2020 Facebook oznámil, že kupuje Giphy s animovanými gify za 400 milionů dolarů. V říjnu 2022 britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) nařídil společnosti Meta (Facebook) službu Giphy prodat. Stalo se tak včera. Za 53 milionů dolarů ji koupil Shutterstock.
Byla vydána nová major verze 16 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Řešení dotazu:
http://www.g-loaded.eu/2006/01/10/how-to-configure-and-use-lirc/
http://www.milan-knizek.net/cms/htpc-mythtv-zotac-ion-itx/
lsusb
apod. ? Třeba něco najdeme.
lsusb
apod. ? Třeba něco najdeme.
irrecord
?
xbmc@HTPC:~$ setserial /dev/ttyS1 uart none xbmc@HTPC:~$ modprobe lirc_dev xbmc@HTPC:~$ modprobe lirc_serial xbmc@HTPC:~$ sudo mode2 -d /dev/lirc0 [sudo] password for xbmc: space 4006965 pulse 9074 # mezitím jsou podobné kódy space 2141 pulse 682 uceni tlacitek: xbmc@HTPC:~$ sudo irrecord -d /dev/lirc0 /etc/lircd irrecord - application for recording IR-codes for usage with lirc Copyright (C) 1998,1999 Christoph Bartelmus This program will record the signals from your remote control and create a config file for lircd. A proper config file for lircd is maybe the most vital part of this package, so you should invest some time to create a working config file. Although I put a good deal of effort in this program it is often not possible to automatically recognize all features of a remote control. Often short-comings of the receiver hardware make it nearly impossible. If you have problems to create a config file READ THE DOCUMENTATION of this package, especially section "Adding new remote controls" for how to get help. If there already is a remote control of the same brand available at http://www.lirc.org/remotes/ you might also want to try using such a remote as a template. The config files already contain all parameters of the protocol used by remotes of a certain brand and knowing these parameters makes the job of this program much easier. There are also template files for the most common protocols available in the remotes/generic/ directory of the source distribution of this package. You can use a template files by providing the path of the file as command line parameter. Please send the finished config files to lirc@bartelmus.de so that I can make them available to others. Don't forget to put all information that you can get about the remote control in the header of the file. Press RETURN to continue. Now enter the names for the buttons. Please enter the name for the next button (press ENTER to finish recording) KEY_DOWN Now hold down button "KEY_DOWN". Something went wrong. Please try again. (9 retries left) Something went wrong. Please try again. (8 retries left) irrecord: no data for 10 secs, aborting The last button did not seem to generate any signal. Press RETURN to continue. No a to je ten problem
Ano.Poprve zadam nazev tlacitka:KEY_DOWN,stisknu enter a mam drzet tlacitko.No a prd vypisuje to tu hlasku.Ano.Poprve zadam nazev tlacitka:KEY_DOWN,stisknu enter a mam drzet tlacitko. A teď zase stiskni ENTER. nic ?
/etc/lircd.conf Tento soubor popisuje použité dálkové ovládání, kódy tlačítek a jejich označení, délku kódu atd. Vygenerujeme jej pomocí utilitky obsažené v lirc, spustíme ji příkazem (opět jako superuživatel) irrecord -d /dev/lirc0 /etc/lircd Postupujeme podle zobrazených instrukcí. Když máme nakonfigurovaná všechna tlačítka vyskoušíme, zda ovladač funguje správně. Do konzole jako root zadáme následujcí příkazy lircd -d /dev/lirc0 irw nyní po stisku tlačítka dálkového ovládání uvidíme kód tlačítka, počet opakování, popis tlačítka a název dálkového ovladače.
A tohle mi tam chybilircd.conf by neměl v tuto chvíly existovat, jinak ho irrecord použije, takže pokud tam je, tak přejmenovat/odstranit). Už Vám do toho vstupovat nebudu....Da se nejak to vyvolat znovu?
Tiskni
Sdílej: