Na Epic Games Storu lze do 15. června získat zdarma počítačovou hru PAYDAY 2 (ProtonDB, Wikipedie). Linuxový port přestal být ve čtvrtek 8. června podporován.
Ezoterický programovací jazyk Brainfuck (Wikipedie) slaví 30 let. Urban Müller nahrál první implementaci tohoto jazyka na Aminet 9. června 1993.
Společnost Apple na konferenci WWDC23 představila Game Porting Toolkit. Společnost CodeWeavers informuje, tento toolkit vychází ze zdrojových kódů jejího CrossOveru, tj. komerčního Wine.
Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.
Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
Zdravim.
Snazim sa tu dat dohromady offlineimap+mutt+msmtp . Offlineimap funguje v poriadku ako ma, vsetko nastavene. Nasledne som presiel na nastavenia mutt . Pouzivam balicek mutt-patched. Zo zaciatku som mal vsetko v jednom subore muttrc, teda vsetky nastavenia. Ked som sa dostal k nastaveniu mailboxes, tak som tam zadal nieco taketo:
mailboxes +$HOME/mailbox/general/{inbox,sent,drafts,spam,trash} +$HOME/mailbox/projects/{inbox,sent,drafts,spam,trash}
Bol som skor zvedavy, ako si s tym mutt poradi. A mutt to zhltol nasledovnym sposobom a to ze prepisal konfiguracny subor muttrc nasledovne
mailboxes "+projects/drafts" "+projects/inbox" "+projects/sent" "+projects/spam" "+projects/trash" "+general/drafts" "+general/inbox" "+general/sent" "+general/spam" "+general/trash"
Co ma na moment zamrzelo, lebo to bol zrazu kompletny obsah suboru, vsetko ostatne zmizlo.Tak som zacal prakticky odznova, ale som si tiez toho hodne pamatal, tak to bolo za chvilku spravene opat.
A tu zacina zahada. Po niekolkych spusteniach mutt vzdy prepise kompletne cely obsah suboru rovnako, ako to spravil prvykrat. Ale ja samozrejme uz nepouzivam ani ten prvy zapis, co som skusil, ci to zhltne. O to viac je mi to zahadou, ze som akosi pozabudol, ze adresare general a projects zacinaju malym pismenom a zapisol som to velkym. A ono to prepisuje tym povodnym, teda s velkymi zaciatocnymi pismenami.
Vyzera to tak, akoby to niekde si mutt drzal aj po ukonceni mutt a po nejakom pocte spusteni to prepisal. Je mi to zahada. Som si spravil tedka zalohu, hned ako som to znova dal dohromady a pre istotu nastavil subor na citanie len pre vlastnika.
Otazka teda znie, stretol sa s tym niekto? A druha by bola, ako je to vobec mozne ?
Dakujem mockrat za vysvetlenie.
Řešení dotazu:
A som spat. Velka zahada je vyriesena.
Som tu nad tym stravil nejaky cas, sledoval som konfiguracny subor pre mutt, co robi mutt pomocou strace atd. Neskutocne velakrat som presiel vsetky konfiguracne subory pre mutt a taktiez nic. Mutt s tym suborom nerobi nic, absolutne nic. Som bol v uzkych, az som si vsimol, ze je to "zrazu" v nejakych pravidelnych intervaloch, ze sa ten konfiguracny subor pre mutt prepisuje. Toto bol aj zaklad uspechu, lebo dneska som pridal do cronu offlineimap. A ked som nan spustil strace, tak bolo uz vsetko jasne, bo som zle zadal cielovy subor pre zapis ciest k postovym schrankam (mailboxes). To zle znamenalo, ze to smerovalo na konfiguracny subor pre mutt. Teraz je to uz v poriadku. Najzaujimavejsie je, ze som ten subor mal otvoreny velakrat a som si to nevsimol.
Tiskni
Sdílej: