Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Calculating dependencies... done! [ebuild N ] x11-apps/setxkbmap-1.2.0 0 kB [ebuild N ] kde-base/libkworkspace-4.6.3 USE="(-aqua) -debug (-kdeenablefinal) (-kdeprefix)" 67,724 kB [ebuild N ] kde-base/kcmshell-4.6.3 USE="(-aqua) -debug (-kdeenablefinal) (-kdeprefix)" 5,699 kB [ebuild N ] kde-misc/kcm-gtk-config-1.5 USE="(-aqua) (-kdeenablefinal)" LINGUAS="cs -ca -el -es -fr -gl -id -it" 66 kB [ebuild N ] kde-base/systemsettings-4.6.3 USE="gtk opengl usb xinerama (-aqua) -debug -handbook (-kdeenablefinal) (-kdeprefix)" 0 kB [ebuild N ] x11-themes/qtcurve-qt4-1.6.4-r1 USE="kde (-aqua) (-kdeenablefinal) -windeco" 301 kB Total: 6 packages (6 new), Size of downloads: 73,790 kBnebo je to tento
Calculating dependencies... done! [ebuild N ] x11-themes/gtk-engines-qtcurve-1.6.4 USE="firefox3 mozilla" 0 kB Total: 1 package (1 new), Size of downloads: 0 kBKdyby jste měli pochybnosti jak to myslím, tak používám Gnome a mým správcem souborů je Nautilus.
Řešení dotazu:
PřispůsobeníPřizpůsobení
qtconfig
. Měla by být přibalená rovnou s Qt, takže pokud ho máš, měl bys mít i qtconfig. Pokud ho nemáš tak to bude v nějakých Qt utils nebo něco na ten způsob, nevím, jak to je v Gentoo.
V tom qtconfig
u hned na první záložce vybereš GUI style GTK+
nebo Desktop Settings (Default)
. Dáš File -> Save
a od této chvíle by každá Qt4 aplikace měla používat styl z GTK. Pokud tomu tak nebude, tak je potřeba postiženou aplikaci ukončit a znova spustit.
Tento postup by měl fungovat s jakýmkoliv GTK+ tématem. Až pokud to nezafunguje, můžeš něco instalovat qtconfig
u.
~/.kde4
je nastavení barev. schématu ?
Vím že uživatelská barev. shémata jsou ve složce ~/.kde4/share/apps/color-schemes
ale žádný soubor jako default tam není.
Nechce se mi stahovat SystemSettings apod.
~/.kde4
si myslím, že to bude soubor .kde4/share/config/kdeglobals
. Vypadá to, že aktivní schéma barev je uloženo v něm. Abys to nemusel hledat po všech čertech po Netu, dal jsem ti svůj do přílohy.
~/.kde4/share/config/kdeglobals
a funguje (použil jsem ještě zálohovaný z doby kdy jsem používal KDE4 viz. obr.)
Tiskni
Sdílej: