Byl vydán Debian 12.8, tj. osmá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Standard Matter (Wikipedie, GitHub), původně Project Connected Home over IP (CHIP), pro propojení IoT a domácí automatizaci byl vydán ve verzi 1.4.
Fedora Linux je aktuálně k dispozici v 5 edicích: Workstation, Server, IoT, Cloud a CoreOS. Pro desktopové nasazení je určena edice Workstation, což je prostředí GNOME. Vývojářům a uživatelům KDE Plasma se dlouhodobě nelíbí, že jejich prostředí je schováno mezi spiny, tj. alternativními desktopy. Prosadili si, že s následující verzí Fedora Linuxu KDE Plasma povýší ze spinu na edici a bude tak na úrovni Workstation.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-6 Focal, tj. šesté stabilní vydání založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
Byla vydána nová verze 8.0 (𝕏) frameworku pro vývoj webových aplikací Ruby on Rails (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu, v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Byla vydána verze R14.1.3 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.
Dnes v 17:00 má na YouTube online premiéru krátký film Project Gold od Blender Studia představující možnosti rozšíření Blenderu pro "malířský vzhled".
Byl představen oficiální Raspberry Pi USB 3 Hub. Cena je 12 dolarů.
Na YouTube byly zveřejněny sestříhané videozáznamy přednášek z letošního OpenAltu. Dostupné jsou také přímo z programu po kliknutí na přednášku.
Co přesně se děje, když se pomocí curlu připojujeme ke google.com? Proč to psát do terminálu, když si to můžeme pustit jako videoklip curl -v https://google.com na YouTube. 😂
/DATA
, kam se generuji denne data. A ja bych potreboval skriptik, ktery mi tar
em zabali (do /DATA_back
) A SMAZE (jen po uspesnem zabaleni) data starsi 2 dnu (ty aktualni 2 dny ponecha). Je to hodne slozite? Ve skriptikach jsem jeste amater
/DATA
su len subory alebo aj hlbsie adresarove struktury ?
Ahoj, tak tohle je vcelku jednoduchý skript... ono pokud alespoň trochu umíš skriptovat, tak by tě mohl trochu pomoct následující příkaz:
find /DATA/ -name "*" -type f -mtime +2 | xargs tar -cf /tmp/archive.tar
Ten dělá jednoduchou věc a to, že zabalí všechny soubory (vyjma složek) ze složky /DATA starší 2 dní. Pak už stačí jenom zkontrolovat jestli archiv existuje a třeba jestli je větší než nějaká velikost. Pokud budeš potřebovat dovysvětlit i ten zbytek, tak si řekni :)
Jarda
find /DATA/ -name "*" -type f -mtime +2 | xargs rm -f
Napada me... neumi ten zdroj po zabaleni smazat primo tar
?
No vida na to, že to vlastně jde rovnou v taru jsem úplně zapomněl :). Holt hlava děravá, v tom případě bude naprosto stačit tenhle příkaz:
find /DATA/ -name "*" -type f -mtime +2 | xargs tar --remove-files -cf /tmp/archive.tar
find /DATA -type f -mtime +2 -exec tar --remove-files -cf /tmp/archive.tar {} \;
To, že -name je v tomhle případě zbytečné je pravda, ale pokud by to chtěl Marek později rozširovat, tak má lepší když bude mít nějakou referenci.
Jinak podle mě se exec v tomhle případě nedá použít, protože předává názvy souborů postupně jak je nachází, ne jako batch. Takže v tom případě by se musel použít rar s appendem, jinak by nám zbyl v archívu jen poslední nalezený soubor.
find /DATA -type f -mtime +2 -exec tar --remove-files -rvf /tmp/archive.tar {} \;
přičemž soubor /tmp/archive.tar musí už existovat.
Tiskni Sdílej: