Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
/DATA
, kam se generuji denne data. A ja bych potreboval skriptik, ktery mi tar
em zabali (do /DATA_back
) A SMAZE (jen po uspesnem zabaleni) data starsi 2 dnu (ty aktualni 2 dny ponecha). Je to hodne slozite? Ve skriptikach jsem jeste amater/DATA
su len subory alebo aj hlbsie adresarove struktury ?
Ahoj, tak tohle je vcelku jednoduchý skript... ono pokud alespoň trochu umíš skriptovat, tak by tě mohl trochu pomoct následující příkaz:
find /DATA/ -name "*" -type f -mtime +2 | xargs tar -cf /tmp/archive.tar
Ten dělá jednoduchou věc a to, že zabalí všechny soubory (vyjma složek) ze složky /DATA starší 2 dní. Pak už stačí jenom zkontrolovat jestli archiv existuje a třeba jestli je větší než nějaká velikost. Pokud budeš potřebovat dovysvětlit i ten zbytek, tak si řekni :)
Jarda
find /DATA/ -name "*" -type f -mtime +2 | xargs rm -f
Napada me... neumi ten zdroj po zabaleni smazat primo tar
?
No vida na to, že to vlastně jde rovnou v taru jsem úplně zapomněl :). Holt hlava děravá, v tom případě bude naprosto stačit tenhle příkaz:
find /DATA/ -name "*" -type f -mtime +2 | xargs tar --remove-files -cf /tmp/archive.tar
find /DATA -type f -mtime +2 -exec tar --remove-files -cf /tmp/archive.tar {} \;
To, že -name je v tomhle případě zbytečné je pravda, ale pokud by to chtěl Marek později rozširovat, tak má lepší když bude mít nějakou referenci.
Jinak podle mě se exec v tomhle případě nedá použít, protože předává názvy souborů postupně jak je nachází, ne jako batch. Takže v tom případě by se musel použít rar s appendem, jinak by nám zbyl v archívu jen poslední nalezený soubor.
find /DATA -type f -mtime +2 -exec tar --remove-files -rvf /tmp/archive.tar {} \;
přičemž soubor /tmp/archive.tar musí už existovat.
Tiskni
Sdílej: