Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Upravené pakety skutečně nelze poznat tím že by byly nějak speciálně označeny značkou "upraveno WPE", či "upraveno hackerem".Evil bit (RFC 3514)
Co koukam ...
Winsock Packet Editor (WPE) Pro is a packet sniffing/editing tool which is generally used to hack multiplayer games. WPE Pro allows modification of data at TCP level. Using WPE Pro one can select a running process from the memory and modify the data sent by it before it reaches the destination. It can record packets from specific processes, then analyze the information. You can setup filters to modify the packets or even send them when you want in different intervals. WPE Pro could also be a useful tool for testing thick client applications or web applications which use applets to establish socket connections on non http ports.
Čili můžete použít něco, co bude ověřovat spojení předem nebo dodatačně povolovat jen ty hodné klienty a ostatní zakazovat. Nějaká metodika na to je, jak obecně takové situace řešit. Je otázkou času a peněz, do čeho chcete jít.
Podle tohodle na Rootu bych to viděl na přepracování návrhu a algoritmu asi ... nebo na hrabání se v datech, debugu apod.
Pokud nejde ochránit program na serveru , asi bych na serveru udělal nějakou VPN a natuneloval bych se a vpn zabezpečil . Tim by měly hračičkové po srandě.
Tiskni
Sdílej: