Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
(NTB,Globální adresa1) --------- VPN --------- (SERVER,Globální adresa2)========== INTERNETYMezi globální adresou 1 a 2 se mi daří pingat pouze v případě když nespoléhám na neighbour discovery, ale zadám na obě strany tunelu záznam ručně
ip -6 neigh add 2a01:ble:ble:ble:ble:ble:ble:ble lladdr ma:cma:ma:cma:cm:ac dev tap0Stejně tak se na Globální adresu 1 z venku nedopingnu Otázky jsou tedy následující : - Je správné takto přiřadit notebooku globální adresu ? Nemá jí dostat server a ten bude potom data nějak přeposílat na adresu linkovou ? - Neighbour discovery nefunguje protože používám globální adresy ? Mám tom všem pořádný guláš, takže možná motám věci co spolu nesouvisí
Podle toho co píšou tady http://www.ruwenzori.net/ipv6/Jims_LAN_IPv6_global_connectivity_howto.html v sekci 5.2 Link-local vs. global unicast to chápu tak, že ND má fungovat pouze na Linkových adresách, což by dávalo celkem smyslNic takového tam napsaného nevidím, a také to není pravda. ND funguje i s globálními adresami. ND nemůže bez nějaké magie fungovat mezi adresou na notebooku a adresou někde dál na druhé straně VPN. Ta adresa na druhé straně VPN musí být přímo rozhraních na obou koncích toho VPN tunelu.
NTB(tap0)<----VPN---->SERVER(tap0|eth0)=====INTERNETMarně jsem doufal že když na serveru povolím forwardování tak se domluví server s notebookem přes ND...
Tiskni
Sdílej: