3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
import curses import time screen = curses.initscr() a = [1,2,3] def f(a): screen.clear() screen.refresh() for i in a: screen.addstr(str(i)+"\n") f(a) time.sleep(3) a.append(4) a.remove(1) f(a) screen.getch() curses.endwin()Ocekaval bych, ze skript se po spusteni bude chovat tak, ze vypise pod sebe 1,2,3 pak se 3 vteriny nic dit nebude a pak se 1,2,3 prekresli na 2,3,4. Misto toho se po spusteni 3 vteriny nic nedeje a pak se vypise 2,3,4. Nevite prosim jak docilit ocekavaneho chovani?
def f(a): screen.clear() for i in a: screen.addstr(str(i)+"\n") screen.refresh()
Ve framebuffer konzoli (N)curses aplikace zanechají výpis, ale v Xtermu a jiných emulátorech terminálu se kompletní výpis (N)curses aplikace smaže. Výpis by asi šel zanechat pomocí printf()
, akorát že Python neznám, tak nevím, jestli tam printf()
je.
Spíše dát printf()
úplně na konec. Nechat v kódu addstr()
, ale na konec ještě přidat printf()
Nějak takle:
import curses import time screen = curses.initscr() a = [1,2,3] def f(a): screen.clear() for i in a: screen.addstr(str(i)+"\n") screen.refresh() f(a) time.sleep(3) a.append(4) a.remove(1) f(a) screen.getch() curses.endwin() print "%s" % aCo to poslední udělá nevím, protože nevím, jak moc je v Pythonu možno do outputu nacpat všelijaký bordel jako je to možné v PHP. Předpokládám, že 'a' zůstane v paměti i po uzavření curses.
teď jsem to otestoval a funguje to, po ukončení programu mi zůstalo:
[root@pc-sempron ~]# vim test.py [root@pc-sempron ~]# python test.py [2, 3, 4] [root@pc-sempron ~]#
když jsem smazal řádek curses.endwin()
, tak to výpis nechalo, ale Xterm mi odmítal odřádkovat a neukazoval co píšu.
Tiskni
Sdílej: