Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Byla vydána nová major verze 3.20.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
Na Kickstarteru byla spuštěna plánovaná kampaň na open source modulární přenosné mini počítače Pilet 5 a Pilet 7 postavené na Raspberry Pi 5. Jejich cena je 215 a 202 amerických dolarů.
Byla vydána verze 1.84.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Chcete se zapojit do vývoje Debianu? Představena byla interaktivní mapa míst, kde vývojáři Debianu nabízejí podepisování PGP klíčů.
Došlo k napadení slovenského katastru ransomwarem. Vše stojí. Nelze vydávat stavební povolení, žádosti o trvalá bydliště. Geodeti nemohou zaměřovat a vytyčovat. Zemědělské a stavební stroje závislé na katastrální mapě nemohou pracovat. Banky nemohou ověřovat údaje, takže ani schvalovat úvěry, hypotéky apod. Realitní trh úplně stojí. Dědická řízení, jejichž součástí jsou nemovitosti, nebo pozemky, stojí. v Bratislavě např. nejde
… více »import curses import time screen = curses.initscr() a = [1,2,3] def f(a): screen.clear() screen.refresh() for i in a: screen.addstr(str(i)+"\n") f(a) time.sleep(3) a.append(4) a.remove(1) f(a) screen.getch() curses.endwin()Ocekaval bych, ze skript se po spusteni bude chovat tak, ze vypise pod sebe 1,2,3 pak se 3 vteriny nic dit nebude a pak se 1,2,3 prekresli na 2,3,4. Misto toho se po spusteni 3 vteriny nic nedeje a pak se vypise 2,3,4. Nevite prosim jak docilit ocekavaneho chovani?
def f(a): screen.clear() for i in a: screen.addstr(str(i)+"\n") screen.refresh()
Ve framebuffer konzoli (N)curses aplikace zanechají výpis, ale v Xtermu a jiných emulátorech terminálu se kompletní výpis (N)curses aplikace smaže. Výpis by asi šel zanechat pomocí printf()
, akorát že Python neznám, tak nevím, jestli tam printf()
je.
Spíše dát printf()
úplně na konec. Nechat v kódu addstr()
, ale na konec ještě přidat printf()
Nějak takle:
import curses import time screen = curses.initscr() a = [1,2,3] def f(a): screen.clear() for i in a: screen.addstr(str(i)+"\n") screen.refresh() f(a) time.sleep(3) a.append(4) a.remove(1) f(a) screen.getch() curses.endwin() print "%s" % aCo to poslední udělá nevím, protože nevím, jak moc je v Pythonu možno do outputu nacpat všelijaký bordel jako je to možné v PHP. Předpokládám, že 'a' zůstane v paměti i po uzavření curses.
teď jsem to otestoval a funguje to, po ukončení programu mi zůstalo:
[root@pc-sempron ~]# vim test.py [root@pc-sempron ~]# python test.py [2, 3, 4] [root@pc-sempron ~]#
když jsem smazal řádek curses.endwin()
, tak to výpis nechalo, ale Xterm mi odmítal odřádkovat a neukazoval co píšu.
Tiskni Sdílej: