Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
PC1 --- router1(veřejná IP 1) ------- router2(veřejná IP 2) --- PC2u routeru2 mi ISP svázal u PC2 jeho MAC adresu s IP 192.168.1.100 a přesměroval na něj port 22 chtěl bych se přes ssh přihlásit z PC1 na PC2, mohl by mi někdo napsat příkaz ssh se správnými parametry, aby mi tohle propojení šlo? děkuji za jakékoli nakopnutí
Řešení dotazu:
ssh -fgR cislo_portu:localhost:22 uzivatel@PC2
-f Requests ssh to go to background just before command execution. This is useful if ssh is going to ask for passwords or passphrases, but the user wants it in the background. This implies -n. The recommended way to start X11 programs at a remote site is with something like ssh -f host xterm. If the ExitOnForwardFailure configuration option is set to “yes”, then a client started with -f will wait for all remote port forwards to be success‐fully established before placing itself in the background....naco mu je ssh spojenie na backgrounde ? On s nim chcel pracovat, nie tunelovat.
-g Allows remote hosts to connect to local forwarded ports....parameter sa teda pouziva vylucne v spojeni s parametrom
-L
, ktory si ani nepouzil -R [bind_address:]port:host:hostport Specifies that the given port on the remote (server) host is to be forwarded to the given host and port on the local side. This works by allocating a socket to listen to port on the remote side, and whenever a connection is made to this port, the connection is forwarded over the secure channel, and a connection is made to host port hostport from the local machine. Port forwardings can also be specified in the configuration file. Privileged ports can be forwarded only when logging in as root on the remote machine. IPv6 addresses can be specified by enclosing the address in square braces. By default, the listening socket on the server will be bound to the loopback interface only. This may be overridden by specifying a bind_address. An empty bind_address, or the address ‘*’, indicates that the remote socket should listen on all interfaces. Specifying a remote bind_address will only succeed if the server's GatewayPorts option is enabled (see sshd_config(5)). If the port argument is ‘0’, the listen port will be dynamically allocated on the server and reported to the client at run time. When used together with -O forward the allocated port will be printed to the standard output....Naco mu mal byt tento tunel? niekto na druhej strane chcel pracovat krizom s jeho SSHckom ? Si si isty, ze vies naco to sluzi ?
ssh uzivatel@PC2
nefunguje.
ssh uzivatel@pc2
bude fungovat, ale bohužel ne
ssh login@IP2 -p FW_PORT
nmap -sS IP2a potom skusat otvorene porty doplnit do :
ssh login@IP2 -p FW_PORT
cislo_portu
je port přesměrovaný z routeru2 na PC2?
ssh uzivatel@ip1 -p 11555
. Vše fungovalo jak má.
PUBLIC_PORT
mozes na routri nastavit aby forwardoval traffic na LOCAL_IP:LOCAL_PORT
.
Teda z vonku sa pripajas na PUBLIC_IP:PUBLIC_PORT
(napr. 194.224.23.33:11555
), kde router to forwarduje do vnutornej siete LOCAL_IP:LOCAL_PORT
(napr. 192.168.1.100:22
) - Nemusis kvoli tomu menit nastavenie SSH daemona (Ak to teda na routri spravne nakonfigurujes), aby vo vnutornej sieti bezal na nezmyselnom porte...
Tiskni
Sdílej: