Korespondenční seminář z programování (KSP) pražského Matfyzu pořádá i letos jarní soustředění pro začátečníky. Zváni jsou všichni středoškoláci a starší základoškoláci, kteří se chtějí naučit programovat, lépe uvažovat o informatických úlohách a poznat nové podobně smýšlející kamarády. Úplným začátečníkům bude určen kurz základů programování a kurz základních algoritmických dovedností, pokročilejším nabídneme různorodé
… více »Joe Brockmeier z Linux Weekly News vyzkoušel různé forky webového prohlížeče Mozilla Firefox: především GNU IceCat, Floorp, LibreWolf a Zen. V článku shrnuje, v čem se liší od výchozí konfigurace Firefoxu, co mají za vlastní funkcionalitu, jak a kým jsou udržované atd.
Byl vydán Debian 12.10, tj. desátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Byla vydána nová verze 4.5 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Byla vydána nová verze 8.6.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
O víkendu probíhá v Praze na Karlově náměstí 13 konference Installfest 2025. Na programu je celá řada zajímavých přednášek a workshopů. Vstup je zdarma. Přednášky lze sledovat i online na YouTube.
Byla vydána nová verze 2.49.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 89 vývojářů, z toho 24 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Premiér Petr Fiala (ODS) dnes na síti X vyloučil, že by za jeho vlády mohla začít platit vyhláška, podle níž by poskytovatelé internetového připojení měli uchovávat adresy internetových stránek, na které se lidé připojují.
Flock 2025, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory, proběhne od 5. do 8. června v Praze.
Zemřel Mark Klein, který dlouhá léta pracoval pro telekomunikační firmu AT&T a proslavil se jako whistleblower, když zveřejnil informace o spolupráci AT&T s agenturou NSA. Cílem spolupráce bylo sledovat veškerou komunikaci občanů za pomocí zařízeních v místnosti 641A. O spolupráci obou subjektů napsal knihu Wiring Up The Big Brother Machine...And Fighting It.
Řešení dotazu:
1) Viz příspěvky výše ohledně samotného fungování ...
2) Token najdete v logu serveru, to asi víte.
3) nastavte si na modemu/routeru nat pro port 9987 na Váš server, pokud používáte defaultní porty. Pro monitorování provozu se mi osvědčuje iptraf.
A v iptables máte povolený přístup na port teamspeaku? Pokud ano, musíte vidět příchozí provoz na příslušném interfejsu ...
Tj. když mam server na defaultním portu 9987, já ten provoz vidím ... za pomoci
# tcpdump -i eth0 -n udp dst port 9987
Když napíšete, co máte za krabici v pozici routeru/modemu, snad google najde odpověď na to, jak přesně nastavit nat apod.
Pokud se nepletu, na xubuntu když jsem instaloval, tak jsem klíč (token) nějak viděl v "grafice", na gentoo jsem ho musel najít v logu (/var/log/teamspeak3-server/), proto jsem se o tom zmiňoval.
Pokud máte účet roota, tak byste měl mít tcpdump (nebo wireshark) k dispozici ... a eth0 je rozhraní, kterým chodíte na internet, to není magické slovíčko, musíte si ho nastavit podle Vašeho stroje.
Pokud máte RouterBoard nastavený, tak byste něco v logu vidět měl. Na ddwrt nějaké logy nebo statistiku k dispozici mám ... večer napíšu víc.
Tohle ... NAT Tutorial Vám něco řekne?
V rámci Vaší sítě teamspeak funguje pro více lidí? Tj. jen z internetu se nejde připojit?
Máte na tom RouterBoardu konsoli, abyste mohl testnout, jakými interfejsy pakety prochází? A na server skutečně žádné udp/9987 nedorazí?
Dokážete u sebe nalézt něco jako consoli? Podle všeho "torch" dokáže sledovat provoz na interfejsech, víte, odkud kam by měl provoz jít? Pak sledujte stranu WAN i LAN při přístupu na udp/9987. Minimálně na wan interfejsu byste měl vidět provoz.
Je tenhle odkaz na správu firewallu platný i pro vás? Je tam i příklad pro dst nat pro poštu, můžete jej změnit na udp/9987. No a taky ještě link na forward portu.
Proč tam vidim tcp? Vy se rád trápíte?
Na tom obrázku vlevo nahoře máte zvolený protokol "6 tcp" ... a po tom přece teamspek neběhá? Vy tam máte skutečně vybraný POUZE protokl tcp?
Nevim, jak se na tom RB má dělat nat, vidim tam ... 1) jméno chainu, 2) dst adr, 3) protokol, 4) port.
Odpovídá to, nstavoval jste to? Ta dst adresa má být adresa serveru? Můžete změnit protokol na udp, respektive si vybrat jen něco, jeden řádek?
Je možné, že to, co děláte, odpovídá zápisu onoho jednoho příkazu pro forward, takže by mělo pro začátek stačit změnit tcp na udp.
Tiskni
Sdílej: