Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Řešení dotazu:
1) Viz příspěvky výše ohledně samotného fungování ...
2) Token najdete v logu serveru, to asi víte.
3) nastavte si na modemu/routeru nat pro port 9987 na Váš server, pokud používáte defaultní porty. Pro monitorování provozu se mi osvědčuje iptraf.
A v iptables máte povolený přístup na port teamspeaku? Pokud ano, musíte vidět příchozí provoz na příslušném interfejsu ...
Tj. když mam server na defaultním portu 9987, já ten provoz vidím ... za pomoci
# tcpdump -i eth0 -n udp dst port 9987
Když napíšete, co máte za krabici v pozici routeru/modemu, snad google najde odpověď na to, jak přesně nastavit nat apod.
Pokud se nepletu, na xubuntu když jsem instaloval, tak jsem klíč (token) nějak viděl v "grafice", na gentoo jsem ho musel najít v logu (/var/log/teamspeak3-server/), proto jsem se o tom zmiňoval.
Pokud máte účet roota, tak byste měl mít tcpdump (nebo wireshark) k dispozici ... a eth0 je rozhraní, kterým chodíte na internet, to není magické slovíčko, musíte si ho nastavit podle Vašeho stroje.
Pokud máte RouterBoard nastavený, tak byste něco v logu vidět měl. Na ddwrt nějaké logy nebo statistiku k dispozici mám ... večer napíšu víc.
Tohle ... NAT Tutorial Vám něco řekne?
V rámci Vaší sítě teamspeak funguje pro více lidí? Tj. jen z internetu se nejde připojit?
Máte na tom RouterBoardu konsoli, abyste mohl testnout, jakými interfejsy pakety prochází? A na server skutečně žádné udp/9987 nedorazí?
Dokážete u sebe nalézt něco jako consoli? Podle všeho "torch" dokáže sledovat provoz na interfejsech, víte, odkud kam by měl provoz jít? Pak sledujte stranu WAN i LAN při přístupu na udp/9987. Minimálně na wan interfejsu byste měl vidět provoz.
Je tenhle odkaz na správu firewallu platný i pro vás? Je tam i příklad pro dst nat pro poštu, můžete jej změnit na udp/9987. No a taky ještě link na forward portu.
Proč tam vidim tcp? Vy se rád trápíte?
Na tom obrázku vlevo nahoře máte zvolený protokol "6 tcp" ... a po tom přece teamspek neběhá? Vy tam máte skutečně vybraný POUZE protokl tcp?
Nevim, jak se na tom RB má dělat nat, vidim tam ... 1) jméno chainu, 2) dst adr, 3) protokol, 4) port.
Odpovídá to, nstavoval jste to? Ta dst adresa má být adresa serveru? Můžete změnit protokol na udp, respektive si vybrat jen něco, jeden řádek?
Je možné, že to, co děláte, odpovídá zápisu onoho jednoho příkazu pro forward, takže by mělo pro začátek stačit změnit tcp na udp.
Tiskni
Sdílej: