V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Řešení dotazu:
1) Viz příspěvky výše ohledně samotného fungování ...
2) Token najdete v logu serveru, to asi víte.
3) nastavte si na modemu/routeru nat pro port 9987 na Váš server, pokud používáte defaultní porty. Pro monitorování provozu se mi osvědčuje iptraf.
A v iptables máte povolený přístup na port teamspeaku? Pokud ano, musíte vidět příchozí provoz na příslušném interfejsu ...
Tj. když mam server na defaultním portu 9987, já ten provoz vidím ... za pomoci
# tcpdump -i eth0 -n udp dst port 9987
Když napíšete, co máte za krabici v pozici routeru/modemu, snad google najde odpověď na to, jak přesně nastavit nat apod.
Pokud se nepletu, na xubuntu když jsem instaloval, tak jsem klíč (token) nějak viděl v "grafice", na gentoo jsem ho musel najít v logu (/var/log/teamspeak3-server/), proto jsem se o tom zmiňoval.
Pokud máte účet roota, tak byste měl mít tcpdump (nebo wireshark) k dispozici ... a eth0 je rozhraní, kterým chodíte na internet, to není magické slovíčko, musíte si ho nastavit podle Vašeho stroje.
Pokud máte RouterBoard nastavený, tak byste něco v logu vidět měl. Na ddwrt nějaké logy nebo statistiku k dispozici mám ... večer napíšu víc.
Tohle ... NAT Tutorial Vám něco řekne?
V rámci Vaší sítě teamspeak funguje pro více lidí? Tj. jen z internetu se nejde připojit?
Máte na tom RouterBoardu konsoli, abyste mohl testnout, jakými interfejsy pakety prochází? A na server skutečně žádné udp/9987 nedorazí?
Dokážete u sebe nalézt něco jako consoli? Podle všeho "torch" dokáže sledovat provoz na interfejsech, víte, odkud kam by měl provoz jít? Pak sledujte stranu WAN i LAN při přístupu na udp/9987. Minimálně na wan interfejsu byste měl vidět provoz.
Je tenhle odkaz na správu firewallu platný i pro vás? Je tam i příklad pro dst nat pro poštu, můžete jej změnit na udp/9987. No a taky ještě link na forward portu.
Proč tam vidim tcp? Vy se rád trápíte?
Na tom obrázku vlevo nahoře máte zvolený protokol "6 tcp" ... a po tom přece teamspek neběhá? Vy tam máte skutečně vybraný POUZE protokl tcp?
Nevim, jak se na tom RB má dělat nat, vidim tam ... 1) jméno chainu, 2) dst adr, 3) protokol, 4) port.
Odpovídá to, nstavoval jste to? Ta dst adresa má být adresa serveru? Můžete změnit protokol na udp, respektive si vybrat jen něco, jeden řádek?
Je možné, že to, co děláte, odpovídá zápisu onoho jednoho příkazu pro forward, takže by mělo pro začátek stačit změnit tcp na udp.
Tiskni
Sdílej: