Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
Trávím u počítače skoro půl dne, a jelikož se občas najde chvilka chtěl jsem jí využít procvičováním slovíček. Byl by na to dobrý nějaký program, který by z nějakého souboru tahal slovíčka. Náhodně je vypisoval na display /třeba i v konzoli/ a já bych musel napsal slovíčko do překladu . Prostě takové procvičování slovíček v psané podobě . Ten soubor s slovíčky nejlépe v nějakém .txt či csv .. nebo něco lehce editovatelného .
Nemáte někdo zkušenosti s nějakým takovým programem ?
Nejsem programátor tudíž sám si ho nenapíšu ... :(
Dobrý den,
pokud by Vám nevadila Java a to, že si tak trochu udělám reklamu na vlastní program , zkuste aplikaci Java Slovíčkář. Sám jsem kdysi hledal nějaký program, který by mi zjednodušil učení slovíček a nenašel jsem nic, co by mi vyhovovalo a tak jsem si nakonec napsal vlastní a jelikož mi přišlo škoda využívat ho jen sám, dal jsem ho volně na web ke stažení s tím, že pokud bude užitečný někomu dalšímu, budu jen rád.
Web této aplikace je:
http://jslovickar.pripojeni.info
Je tam dostatečně popsané, jak aplikace funguje, jaké má možnosti, kompletní nápověda online i dost obrázků pro představu.
Budu rád za jakékoliv připomínky k aplikaci či návrhy a podněty pro nové funkčnosti a hlavně budu rád, pokud Vám bude tato aplikace užitečná .
Ono program je dělaný pokud možno obecně, bez ohledu na konkrétní jazyk. Zadání jazyka je spíše pro přehlednost. Nicméně pro tu "fazónu" si tam můžete do výběru vastní jazyky přidat. Zvolte menu "Nápověda" --> "Přehled". Jděte do adresáře v přehledu označeném jako "Adresář se soubory voleb a historie:" a zde si editujte v nějakém editoru s podporou Utf-8 (v Linuxu myslím snad všechny ) soubor "lesson-langs.xml", kde si můžete přidat jména dalších jazyků do seznamu. V komentáři v záhlaví tohoto souboru je popsána struktura souboru, aby bylo jasné, jak se tam dají vepsat další jazyky. Uložte a znovu spusťte aplikaci. Měl byste nyní mít na výběr i své zadané jazyky.
PS: Napište mi prosím, o jaké jazyky se jedná a já to do nějaké další verze dám do základu, aby to bylo na výběr všem.
Tak mě teď napadá, že bych tam mohl někdy udělat přímo do programu nějaký GUI editor tohoto souboru, aby se daly jazyky přidávat přímo programem
Mohu se zeptat, kde má ten Debian javu umístěnou? Případně mohl byste mi zaslat ten upravený start.sh přípaedně popis, jak přesně jste to řešil? V tomhle je trochu problém, pokud každá distribuce má Javu jinde. Přiznávám, že moc nevím, jak to řešit obecně. Sám léta jedu na OpenSuse a tak nevím, jak je to u jiných distribucí a bohužel jsem po uveřejnění programu na web neměl příliš zpětné vazby, abych takové věci mohl nějak více řešit (o to více mě těší, když někdo takto reaguje). Viděl už jsem nějaké dlouhé sh skripty, které javu hledaly na více místech, ale občas si u některých složitějších sh souborů říkám, že to snad musel generovat nějaký automat.
PS: Bylo by možné případně všechny ty podněty zasílat na mail aplikace. Znám se a co nemám v mailu, na to často později zapomenu . Před nějakým časem bylo na webu i diskuzní fórum, kde se daly podněty zadávat, ale člověk, u něhož hostuji ten web a který mi kdysi nabídl využití fóra přímo na daném serveru, po nějaké době fóra obecně zrušil (zřejmě zjednodušoval věci na daném serveru a ta fóra se mu tam nehodila).
Tiskni
Sdílej: