Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
lspci|grep Ethernet 05:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10) 06:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 06)
hwdetect --show-net NET : r8169 8139cp 8139too mii ppp_generic slhcProblém existuje s oběma síťovkami naprosto identicky. Tedy zkoušel jsem počítač připojit pomocí jedné i druhé síťovky a problém je identický. Také jsem zkoušel alternativní ovladač na jak popsáno zde To je právě ten právě používaný r8169. Nepomůže /etc/rc.d/network restart dokonce ani
/etc/rc.d/network stop modprobe -r r8169 modprobe r8169 /etc/rc.d/network startNepomůže ani zabít dhcpcd a znovu spustit. Ip adresu dostanu, do lokální sítě se dostanu, ale internet zlobí. Nedávno měl můj poskytovatel internetu s problém s doustupností některých serverů (např. root.cz, wiki.4smart.cz) když bylo MTU nastaveno na 1500. Je to již opravané ale nyní stejně pro jistotu nastavuje jím doporučenou hodnotu mtu v /etc/rc.local
ip link set eth1 mtu 1472 ip link set eth0 mtu 1472Nepomůže ani nastavit MTU nějakou nižší hodnotu. Podezřívám, že za to může můj poskytovatel internetu NETBOX. Netbox jinak není žádný troškař, ale asi největší poskytovatel netu v Brně. Bohužel do paneláku kde bydlím nemají optiku ale táhnou to vzduchem (myslím že to bude nějaké liconcované pásmo), ale jinak je internet kvalitní. Absolutně ale nechápu v čem by to přesně mohlo spočívat. VoIP telefony fungují dlohodobě bez potíží. Zatím mi tedy nezbývá nic jiného než každý večer počítač vypínat. Nemohu použít s2ram, který jinak funguje bez potíží. To mohu použít jen pokud jdu během dne někam pryč. Stane se to ale i když počítač běží celou noc, takže suspend nemůže být příčina. Bohužel většina lidí počítač vypíná, takže tohle neřeší :) Mohl bych nechat schválně asi zapnutý jiný počítač, jestli se to stane taky, projevení se problémů může ale náhodně trvat i několik dní. Nesetkal jste se někdo s podobnou záhadou? Co pomohlo? Co mohu ještě zkusit? U běžného stolního počítače se s tím dá ještě žít, pokud by to ale dělal třeba server nebo ústředna, tak je to fakt špatný :)
Zkousel jsi vecer vypnout sit (/etc/rc.d/network stop) zapnout ji az rano? Kdyztak jeste modprobe -r na ovladac ty sitovky.
Jde o to, aby se z pohledu site tvaril pocitac jako vypnuty. Takze mozna jeste vytahnout kabel...
Tim zjistis, jestli je problem u tebe nebo v siti...
Zkusil bych si vypsat všechna spojení - netstat
Něco ti může otvírat mraky spojení a pak to zahltí i ty kapesní routery.
Tiskni
Sdílej: