Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
#!/bin/bash echo "Ahoj svete" while test 1; do read promenna if [ -z "$promenna" ]; then exit; fi echo $promenna >>/test.txt donea nechal jsem tento skript spustit přes xinet.d na portu 9000
service pmservice { disable = no port = 9700 socket_type = stream protocol = tcp wait = no user = root server = /root/test.sh }To mi fungovalo, až na to, že skript vždy vyčkával na znak CR, teprve potom uložil do souboru to, co mu přišlo na port. Ale já chci, aby ukládal data plynule, aniž by čekal na znak nového řádku, který vlastně ani nemusí přijít. Děkuji za radu, už nevím jak na to.
nohup /usr/bin/nc -k -l 9700 & >/test.txt
Nemělo by to být spíše takto?
nohup /usr/bin/nc -k -l 9700 >./test.txt
Jen drobné, ale možná důležité změny.
mkfifo dummy
nohup cat dummy | /usr/bin/nc -k -l 9700 >/test.txt 2>/dev/null &
nc pak cte ze souboru dummy, ktery vzdy vraci, ze nema zadna data, ale nevrati, ze soubor je prazdny.
nohup usr/bin/nc -k -l 9700 >/test.txt 2>/dev/null <dummy &
Takze ten cat je tam potreba.
netcat
, ale inetd
, xinetd
, případně to zvládne i systemd
.
Na opisování vstupu na výstup slouží odjakživa program cat
.
Sám o sobě by ale opisoval data zpátky
do socketu, takže je potřeba přesměrovat výstup. Pokud daný superdémon
zvládne přesměrování výstupu, je to fajn (určitě to umí systemd, nevím jak ostatní).
Pokud ne, stačí cat
zabalit do triviálního skriptu:
#/bin/sh FILENAME=... cat >$FILENAMETen se pak volá například z
inetd
. Vstup projde catem a přesměruje se do souboru. Výstup žádný není, tudíž protistrana nedostane odpověď (což lze změnit úpravou toho skriptu).
Tiskni
Sdílej: