abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    dnes 13:33 | Upozornění

    Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 13:00 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | Zajímavý článek

    David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:44 | Bezpečnostní upozornění

    Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | IT novinky

    Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:55 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:33 | Komunita

    Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 09:00 | Komunita

    Thom Holwerda z OSnews si všímá, že vývoj operačního systému MINIX je prakticky mrtvý. Jeho hlavní autor, Andrew Tanenbaum, formálně odešel do důchodu v roce 2014 a příspěvky do kódu v následujících letech vůbec ustaly. Stav projektu shrnuje diskuze z roku 2020. Sice vyšlo najevo, že Intel používal MINIX v Management Engine, ale změny nezveřejňoval.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 5
    Twitter (nejen pro příležitostné čtení)
     (33%)
     (33%)
     (33%)
    Celkem 3 hlasů
     Komentářů: 0
    Rozcestník

    Dotaz: XBMC Eden v11.0 ovládání DO

    9.3.2012 13:03 Jindra
    XBMC Eden v11.0 ovládání DO
    Přečteno: 691×
    Ahoj lidi, povedlo se mi konečně rozchodit na Ubuntu 11.04 můj DVB-T Asus U3100 plus. Mám to napojené přes HDMI na Tv a řeším teď ovládání. Mám tu starší dálku ze setopboxu a XBMC i Linux na ni reaguje, ale samozřejmě ne tak jak by měl. Dají se nějak ty klávesy jednoduše přeprogramovat nebo přemapovat? Už se s tím tady mořím 2 dny a 2 noci a výsledek nic moc. Zkouším tady Lirc, dostal jsem se až k nahrávání kláves, ale tam jsem skončil. Při pokusu o program irw mi Lirc vyhodí hlášku No such file. Nevím co s tím a na netu už v tom mám dost guláš. Ještě by mě zajímalo jestli se nedá v Ubuntu někde nastavit aby mi pořád neměnil rozlišení TV. Instaloval jsem systém na monitoru a vždy když se chci přihlásit jako root tak musím připojit monitor protože přihlašovací obrazovka má moc velké rozlišení.

    Odpovědi

    9.3.2012 14:23 ja
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XBMC Eden v11.0 ovládání DO
    Příloha:
    Ovladacku definujes priamo v XBMC, cize edituj subor ~/.xbmc/userdata/Lircmap.xml podla mojho vzoru.
    9.3.2012 14:27 ja
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XBMC Eden v11.0 ovládání DO
    este som zabudol - v tom xml tagy (ako napriklad volumeplus, volumeminus, up, down, ...) su parametre xbmc (cely zoznam najdes dakde na nete - ale ja mam tam prakticky vsetky zaujimave) a vnutro tagov (ako napriklad Teletext, BossKey, ...) su nazvy tlacidiel definovane v /etc/lirc/lircd.conf
    9.3.2012 16:26 Jindra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XBMC Eden v11.0 ovládání DO
    Tak jsem postupoval podle tvého návodu, ale žádná změna. Do toho souboru lircd.conf jsem nakopíroval ten obsah souboru který mi vznikl po použití irrecord. Nic se nedělo, někde jsem četl o spuštění nějakého démona tak jsem napsal lircd start a hodilo to chybu jako že adresář nebo soubor nenalezen, končilo to .pid
    11.3.2012 15:49 Jindra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XBMC Eden v11.0 ovládání DO
    Tak po dlouhém zkoumání do hluboké noci jsem zjistil, že upravuju špatnej soubor :( Upravoval jsem lircmap ve složce usr/share a ne v adresáři home/uživatel/.xbmc/ holt jsem na linuxu začátečník a skrývání skytých složek je podle mého řešeno dost nešikovně. Jinak tvůj postup samosebou fungoval. Takže díky. Asi sem napíšu postup pro lamy jako jsem já :)
    18.3.2012 20:03 Kamil
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XBMC Eden v11.0 ovládání DO
    Napis no:-) ja totiz nejsem schopny rozchodit ovladac Technisat TTS35AI z USB prijimacem:-(
    3.4.2012 15:58 Jindra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XBMC Eden v11.0 ovládání DO
    Přílohy:
    Zprovoznění DO ze starého DVD na USB tuner Asus 3100 mini plus. Ubuntu verze 11.04. XBMC Eden s PVR.

    Rozchození tuneru jako takového je popsáno zde. Postupoval jsem podle návodu a funguje to. Doma jsem našel několik DO které "trochu" reagovali na uvedený tuner. Vybral jsem ovladač s nejvíce tlačítky abych v XBMC netrpěl nedostatkem prostoru.

    Jako zdroj základních informací jsem použil tuto page. První co nás zajímá je kde se nám hlásí DO. Mě se hlásí na /dev/input/event2 (občas event3).

    Pokud nám tedy nějak ovladač reaguje, můžeme nainstalovat lirc.

    sudo apt-get install lirc

    Při instalaci jsem zadával none, jelikož můj ovladač v seznamu nebyl.

    Po instalaci jsem použil program irrecord na nahrání jednotlivých tlačítek. Nejdříve se musí po celou dobu držet některé tlačítko aby systém stanovil reakční doby mezi jednotlivými stisky a potom už můžeme nahrávat jednotlivá tlačítka. Vždy se stiskne DO a napíše se jaké tlačítko se stisklo. Na DO prostě zmáčknete back a do systému napíšete že jste stiskli key_back. Povolené názvy tlačítek se dají nějak vyvolat. Už si nepamatuji jak, ale systém to napíše když zadáte špatný název. Tyto názvy budeme potom potřebovat v konfiguraci dalších programů.

    Příkaz na spuštění nahrávání:

    irrecord --driver=devinput --device=/dev/input/eventX /home/uživatel/ovladac-lirc.conf

    Můj konfig je v příloze.

    Po ukončení nahrávání už je potřeba jen trochu zaeditovat soubor /etc/lirc/hardware.conf

    kde je potřeba nastavit nějaké drobnosti viz vzor hardware.

    Nastavení XBMC už kolega popsal nahoře. Jen doplním, že já jsem musel vzít soubor lircmap.xml z adresáře usr/share/xbmc/system ten jsem nahrál do skrytého adresáře ve složce home/uživatel/xbmc a tam ho následně editov k obrazu svému.

    Snad toto někomu pomůže.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.