Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Na hraní s grafikou je mnohem lepší tohle.
ZDAR!Debian jsem u 261SX ani nezkoušel, u toho výkonnějšího se verze 6.0.4-i386-netinstall nahrála bez problému z CD.
ZDAR!System DOS se mi zda o mnoho lepsi.He?
RE:
Promiň, ale s těmi specifikacemi mi přijde nejvhodnější používat to jako zarážku do dveří...
Ano,i to je moznost.
RE:windows 98
Mozna s nejakou hodne osekanou "mini" verzi,jako byla na Hiren's BootCD.
http://tarpino.free.fr/Mini98/mini98.htm
To si radeji budu hrat s touto myslenkou:
http://www.fdd5-25.net/doslivecd/index.htm
Jeste nekdo nejake napady ? OpenWRT tam nedostanu ?
Neverim,ze linux je tak omezen.Mimochodem, Linux je mladší než 486SX. Navíc řada 486 bez FPU vznikla jen a pouze kvůli chybě ve výrobě. Jestli chceš i GUI, tak na takovémto CPU můžeš smysluplně používat současný OS pouze pokud je optimalizovaný/navržený pro embedded. Možná by šel WinCE (Windows Mobile nebo Android, ale pochybuju, že WM novějších verzí bude mít podporu pro noFPU nebo že to utáhne android).
Asi před 5 lety jsem na něčem podobném (CPU jen 200MHz) měl Gentoo jako server/routrer.Gentoo jsem nerozchodil . Na 261SX chybí matematický koprocesor.
Tiskni
Sdílej: