Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
From
ve zprávě nastavuje poštovní klient, který pak zpravidla tutéž adresu použije při odesílání e-mailu v obálce – a Postfix ji použije zase při posílání dál. Pro e-maily předané Postfixu přímo z lokálního stroje (ne přes SMTP) se v obálkové hlavičce From (příkaz MAIL FROM
) použije jméno uživatele a za něj se připojí doména uvedená v konfigurační volbě myorigin. Jméno, kterým se Postfix „představí“ serveru při odesílání e-mailu je určené konfigurační volbou smtp_helo_name, server pak toto jméno zapíše do e-mailu do hlavičky Received
, každý server, přes který e-mail projde, přidá jednu.
myorigin
je správně a řeší to ten problém, který jste popsal. Nechápu, jak s tím souvisí druhá část vašeho komentáře – adresu příjemce e-mailu určuje odesílatel, pokud adresa root@domena.cz
neexistuje, neposílejte na ni e-maily…
pokud je v mydestination moje doména, pak se to snaží doručovat lokálněTo je logické a správné.
pokud jí do mydestination nedám, pak se ten alias vůbec nepřekládáTo je také logické a správné, aliasy se týkají jen doručování pro lokální domény. Pro přepis jiných adres slouží jiné mapovací tabulky. Řešení problému by myslím velmi pomohlo, kdybyste konečně popsal vaší situaci, tj. který server jakou doménu obsluhuje, jaké kde vznikají e-maily a kam se mají doručovat. Zatím to vypadá, že se snažíte strašně složitě něco obcházet a podfouknout, a přitom máte nějakou úplně běžnou situaci, která je popsaná v každém manuálu Postfixu.
domena.cz
. Postfix pak bude u e-mailů předaných pomocí sendmail
, které nemají u odesílatele nebo adresáta uvedenu doménu, doplňovat za zavináč právě obsah myorigin
. E-mailové adresy, které chcete přepsat, pak přidejte do mapy mtp_generic_maps. Ta se použije, když Postfix nějaký e-mail posílá přes SMTP -- v této mapě tedy budete mít nastaveno přesměrování z root@domena.cz
na postmaster@domena.cz
apod. /etc/aliases
se ve vašem případě vůbec nepoužívá, to je určené pro lokální doručování -- tj. ve vašem případě pro doručování do schránek systémových uživatelů na tom routeru, a předpokládám, že žádné takové schránky nemáte.
Jinak celý poštovní server jako Postfix je na tohle použití kanón na vrabce, vám by stačil nějaký SMTP klient emulující sendmail, např. ssmtp. Postfix to ale samozřejmě zvládne také To je také logické a správné, aliasy se týkají jen doručování pro lokální domény. Pro přepis jiných adres slouží jiné mapovací tabulky.Tak já jsem tak nějak asi mylně předpokládal, že si ten člověk zjistil, kterou tabulku aliasů má použít.
Tiskni
Sdílej: