CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Dobrý den,
pracuji s různými textovými variantami středověkých traktátů, které se snažím porovnávat. Výchozí texty se k sobě mají přibližně tímto způsobem:
Text 1 | Text 2 |
- část a |
- kus části d |
- část b | - část c |
- část c | - něco úplně jiného |
- část d | - část a |
- část e | - další kus části d |
Rád bych tyto dva textové soubory porovnal a zjistil, které části sobě odpovídají. Problém je v tom, že použiji-li Kompare (na základě Diff-u), jsou soubory porovnány pouze lineárně od začátku do konce, tj. program hlásí, že si texty vůbec neodpovídají. V podstatě stejně to dopadne v případě, že porovnávám texty v Lyxu, ve kterém s nimi pracuji.
Neznal by někdo řešení? Předem děkuji za rady!
2. Textove utility jsou orientovany radkove, coz realnym textum rozhodne neodpovida, takze s jinak bohatou a velmi dobre vyuzitelnou vybavou programku na zpracovani holeho textu clovek neuspeje.word diff
Děkuji za všechny odpovědi. Uvědomuji si, že program, který by byl s to se vyrovnat i s drobnými odchylkami textů, je poměrně specializovaný a složitý, ale pro začátek by mi stačil porovnávač, který by se dokázal vypořádat s tím, že jednotlivé textové bloky jsou v jiném pořadí (tj. neporovnával by text pouze lineárně od shora dolů).
Teď se mi podařilo najít něco takového (třebas nedokonalého) pro Windows pod názvem Xtreme Content Checker, ale přiznám se, že jednak se mi tak aplikace moc nelíbí, jednak bych dal přednost něčemu pod Linuxem (ideálně otevřenému).
Děkuji za tip. Bohužel onen program Marko je nedostupný a programátorsky bohužel nejsem tak zdatný, abych jiný program sám upravil. Wdiff či Diffuse jsou sice pěkné programy, ale bohužel též nezvládají nelinární uspořádání duplicit. Každopádně děkuji za pomoc. Holt zatím se manuální práci nevyhnu...
Holt zatím se manuální práci nevyhnu...Bohužel.
Uznavam, ze to neni zrovna duveryhodny zdroj, ale pro informaci, zda se o to zajimat ci ne asi staci: http://www.sourcefiles.org/Miscellaneous/marko-1.1.tar.bz2Bohužel onen program Marko je nedostupný.
Tiskni
Sdílej: