Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
mplayer -hardframedrop -nosound -fs -zoom -vo x11 -monitoraspect 16:9 -loop 0 /videa/*.mpg >/dev/null 2>&1 &
Třeba u malého 640x360 mi zůstane uprostřed monitoru výřez, přičemž kolem dokola jsou mnohacentimetrové černé okraje (jakoby z část prostředního čtverce s videme ještě ukrajují). Naopak některá vyšší rozlišení fungují přesně podle představy. Můžete poradit? S mplayerem nemám žádné větší zkušenosti.
Díky.
Třeba u malého 640x360 mi zůstane uprostřed monitoru výřez, přičemž kolem dokola jsou mnohacentimetrové černé okraje (jakoby z část prostředního čtverce s videme ještě ukrajují).Hlavně bych použil nějaký rozumnější video výstup než X11, protože na něm škálování na procesoru pravděpodobně neutáhneš.
-monitoraspect bych neměnil, naopak bych nastavil -aspect na hodnotu monitoru.
Tiskni
Sdílej: