Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním mobilní aplikace WeChat a její čínské verze Weixin (dále jen WeChat). Ta sbírá velký objem uživatelských dat, a právě to by – v kombinaci se způsobem jejich sběru – mohlo sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků.
LibreQoS je svobodná aplikace vhodná pro poskytovatele internetové připojení pro rezervaci a řízení datových toků zákazníků (QoS - Quality of Service, QoE - Quality of Experience). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2. Aktuální verze je 1.4.
Byla vydána Beta 1 verze KDE 6 (Plasma, Frameworks a Gear) postavené na Qt 6. Testovat lze například v distribuci KDE Neon. Stabilní verze je plánována na konec února 2024. Předchozí velké vydání 5 vylo vydáno téměř před 10 lety (červenec 2014).
Open-source webmail Roundcube se připojil k balíku aplikací Nextcloudu. Převzetí firmou Nextcloud ale plánováno není, pouze integrace a podpoření vývoje.
Stability AI představila SDXL Turbo, tj. umělou inteligenci pro generování obrázků z textového popisu v reálném čase, viz ukázka na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové major verzi 6. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení a na GitHubu (6.0.0, 6.0.1).
Ahoj
mam takovy maly problem. Maly rikam proto, ze vim jak jej resit "oklikou" (umyslne v uvozovkach protoze nevim zda je to jedina cesta nebo jsem na tu spravnou neprisel) ktera se mi ale vubec nelibi.
Pouzivam formular vytvoreny v qtdesigneru. V nem mam nekolik prvku, pro zjednoduseni labely a textboxy.
Pokud takto vytvoreny form spustim. Vypada klasicky "windowsacky/linuxacky", tedy sede pozadni, sedy lablel bily textbox.
Pak jsem ale musel prvky lepe usporadat do zalozek a pridal jsem tedy tabwidget a rozdelil prvky do jednotlivych tabu.Jaky byl ale muj udiv, kdyz jsem zjistil, ze sede pozadi zmizelo a vsechno je bile.
Snazil jsem se googlit a nalezl jsem hromadu informaci o tom jak skinovat aplikace a menit okraje, pozadi, popredi atd... coz sice jaksi funguje ale reseni je to z meho pohledu dost silene. Ona zminovana oklika znamena zacit si hrat s jednotlivymi prvky a predefinovavat jim pozadi z bile na patricne sedou.
Problemem tohoto pristupu je, ze se tim meni i jine vlastnosti vsemoznych pouzitych prvku, Napr. comboboxum se meni pozadi, ramecky, sipka pro rozbalovani je bila, neaktivni text je bily atd... Abych vse uvedl do puvodniho (z meho pohledu intuitivniho) stavu, musel bych vytvorit hromadu zbytecneho kodu.
Nechce se mi verit ze neexistuje nejaka jednodussi cesta jak vse uvest do puvodniho stavu nez ta kterou zde zminuju. Umite mi nekdo poradit?
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: