Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
define command { command_name my_papouch_teplota command_line /papouch.py '$HOSTADDRESS$' '$ARG1$' '$ARG2$': -w '$ARG2$': -c '$ARG3$': -l 'Vystup: ' -u $HOSTOUTPUT$ } define service { hostgroup_name papouchy service_description Teplota check_command my_papouch_teplota!15!45 use generic-service }Vse funguje jak ma s tim rozdilem ze kdyz si zobrazim webove rozhrani nagis-u tak v Service datail ve sloupci Status information vidim napsano (null), viz. prilozeny obrazek. Ja bych tam potreboval napsat neco jako Teplota je v poradku atd. nevite nekdo jak na to ?
Řešení dotazu:
print "Teplota v pořádku" sys.exit(0)
Mimo to, použití makra $HOSTOUTPUT$ bych si dovedl představit v definici příkazu pro odeslání mailu o stavu hosta. Snad by měl ten command_line skončit hned za '$ARG2$'.
Ukládat si plugin pro nagios do kořenového adresáře je poněkud netradiční.
#!/usr/bin/python import sys import os import commands host = sys.argv[1] warn_value = int(sys.argv[2]) crit_value = int(sys.argv[3]) ret = { 'OK' : 0 , 'WARNING' : 1, 'CRITICAL' : 2 , 'UNKNOWN' : 3} status, output = commands.getstatusoutput('/usr/bin/snmpwalk -Ov -c public -v 1 ' + host + ' .1.3.6.1.4.1.18248.20.1.2.1.1.2.1') if status != 0: print output sys.exit(ret["UNKNOWN"]) deftype, val = output.split(':') temp = float(val) / 10 if temp >= warn_value: if temp >= crit_value: print 'To je kriticke' sys.exit(ret["CRICITAL"]) else: print 'To je varovani' sys.exit(ret["WARNING"]) print 'No a to je ok' sys.exit(ret["OK"])Do korenoveho adresare sem jej prilozil jen kvuli testovani, pujde pak na spravne misto.
define command { command_name my_papouch_teplota command_line /papouch.py '$HOSTADDRESS$' '$ARG1$' '$ARG2$': -w '$ARG2$': -c '$ARG3$' }Problem vsak presto pretrvava.
command_line /papouch.py $HOSTADDRESS$ $ARG1$ $ARG2$
Tiskni Sdílej: