Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
http://tombuntu.com/index.php/2007/12/31/why-cant-ubuntu-install-adobe-flash-player-anymore/
dpkg: chyba při zpracovávání flashplugin-nonfree (--remove):
Balík je ve velmi špatném, nekonzistentním stavu - před
pokusem o odstranění ho raději přeinstalujte.
Při zpracování nastaly chyby:
flashplugin-nonfree
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
sudo rm /var/lib/dpkg/info/adobe-flashplugin.prerm sudo dpkg --remove --force-remove-reinstreq adobe-flashplugin sudo dpkg --purge --force-remove-reinstreq adobe-flashplugin
flashplugin-nonfree
ale předpokládejme že postup bude obdobný :)
Poradíte mi někdo, prosíííííím.Maruška, to nie je o tom, že by sme nechceli alebo boli leniví poradiť. Je to o tom, že nevieme. Aj to sa stáva. Môžeš skúsiť pustiť ten browser (aký to vlastne je?) z konzoly/terminálu? Či sa tam neobjavia niejaké chybové hlásenia ...
Osobně jsem to na Ubuntu 10.04 nezkoušel, ale fungovat by mohlo tohle:
Pokud si nejsi jistá, první zjisti, jestli máš 32bit nebo 64bit verzi Ubuntu. Poznáš to např. příkazem
uname -mv konzoli. x86 znamená 32bit verzi, x86_64 64bit verzi.
Otevři si v prohlížeči http://get.adobe.com/flashplayer/otherversions/, v menu Step 1 vyber Linux (32bit) nebo Linux (64bit) a v menu Step 2 pak Flash Player 11 for Ubuntu (apt).
Po kliknutí na "Download now" by se měl spustit instalátor a balíček s Flashem 11 by se měl nainstalovat.
Kdyby to snad z nějakého důvodu nefungovalo, dá se Flash nainstalovat i ručně. Původní postup je stejný, akorát místo Flashe pro Ubuntu stáhneš Flash Player 11 for other Linux (.tar.gz). Ten uložíš někam na disk a v konzoli napíšeš následující:
cd cesta/do/slozky/se/stazenym/flashem mkdir flashPlugin tar xvzf install_flash_player_11_linux.x86_64.tar.gz -C flashPlugin cd flashPlugin sudo cp libflashplugin.so /usr/lib/mozilla/plugins sudo cp -R usr /Pak už stačí jen restartovat prohlížeč a Flash by měl fungovat. Archiv s 32bit verzí pluginu se jmenuje install_flash_player_11_linux.i386.tar.gz, v případě potřeby si to v třetím řádku oprav.
Padla tady zmínka o html5. Mám dojem, že ve verzi firefoxu, který je standartně v ubuntu 10.04 podpora pro html5 není. Je ale možné přidat si repozitář z launchpadu obsahující nejnovější firefox. Takže já mám firefox 12. Bohužel když jsem si zapnul WebM na youtube bylo zatížení CPU mnohem vyšší než ve flashi. Což jsem nečekal protože pokud jsem přehrával nějaký flv ve VLC bylo zatížení CPU mnohem nížší než ve flashi.
Tiskni
Sdílej: