Twitter zveřejnil zdrojové kódy algoritmu pro doporučování tweetů. Dostupné jsou na GitHubu (the-algorithm a the-algorithm-ml).
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 128 (pdf) a HackSpace 65 (pdf).
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone a PinePhone Pro nebo notebooky Pinebook a Pinebook Pro publikovala na svém blogu březnový souhrn novinek (YouTube). Jednodeskový RISC-V počítač Star64 s SoC StarFive JH-7110 bude v prodeji od 4. dubna.
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 23.03. Přehled novinek v oznámení na webu a v CHANGELOGu na GitHubu.
Je tu opět apríl. Společnost Razer představila holící myš Razer Razer. Vědci z CERNu navrhují 25hodinový den. Společnost Elgato představila kolekci Elgato Home. Společnost Nothing Beer (5.1%). Další aprílové novinky například na April Fools' Day On The Web.
Před 25 lety byl uvolněn zdrojový kód balíku aplikací Netscape Communicator jako open source (např. dobová zpráva CNET), z čehož vzešel projekt Mozilla – ten si výročí nyní připomíná.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
mám v lokální síti za routerem (s NAT) server, na kterém běží apache + nějáké další webové služby včetně programu Tvheadend pro nahrávání TV. Apache běží na standardním portu 80, na který se díky NAT dostanu i "z venku". Tvheadend má vlastní webserver na portu 9981, který z venku nevidím. Otázka zní: lze tvheadend server "přesměrovat" do nějákého adresáře odkazovaného apachem? Např. uživatel zabrowsí na http://mojedomena:80/headend -> uvidí stránku z http://mojedomena:9981. Jde mi o to, zda to lze udělat na serveru, abych nemusel zasahovat do NATovací tabulky routeru.
Díky...Řešení dotazu:
<IfModule mod_proxy.c> ProxyRequests Off <Proxy *> Order deny,allow Allow from all </Proxy> ProxyPass /headend http://mojedomena:9981 ProxyPassReverse /headend http://mojedomena:9981 </IfModule>
Nicméně ještě to úplně nechodí. V adresním řádku prohlížeče se ukáže správné jméno "index" souboru toho Tvheadendu - extjs.html, ale server vrátí chybu 404 a v logu apache je [error] [client xx.xx.xx.xx] File does not exist: /srv/http/extjs.html
Napadá mě, jestli nemůže být problém s právy - každý server běží pod jiným uživatelem.../srv/http/extjs.html
místo na /headend/srv/http/extjs.html
. Nebo použijte rozlišení podle domény a ne podle adresáře, pak nebudete muset cesty měnit. Poslední možnost je v odpovědích od Apache nahrazovat odkazy, ale tomu bych se snažil vyhnout, bude to zdržovat a nikdy to nebude fungovat 100% spolehlivě.
Máte ten TVheadend nastaven tak, aby věděl, že běží v daném adresáři?
To asi nemám a ani netuším, jak bych měl udělat. Tvheadend používá svůj interní webserver vždy na portu 9981 a v něm (domnívám se?) je něják "zadrátováno", aby pomocí jakéhosi extJS frameworku (píšou na webu) dynamicky generoval obsah. Soubor extjs.html fyzicky na disku nikde neexistuje - vygeneruje ho právě ten Tvheadend server. Z tohoto extjs.html také nevedou žádné odkazy (krom webu autorů apod.) mimo tento soubor (vše se "kliká" v něm).
Nebo použijte rozlišení podle domény a ne podle adresáře, pak nebudete muset cesty měnit.
Tomu moc nerozumím. Jako, že bych měl subdoménu headend.mujserver:80, kam by se přesměrovalo mujserver:9981? To by mi v principu nevadilo, ale jak bych na ni přistupoval s vnějšku (z internetu)? Teď obvykle na server přistupuji pomocí ip adresy ("domácí" ADSL s pevnou IP).
Tiskni
Sdílej: