abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 11:44 | Komunita

    Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    včera 11:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Komunita

    V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:00 | Nová verze

    Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.6. 23:11 | Komunita

    Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    14.6. 21:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.6. 13:33 | Zajímavý software

    Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1918 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0

    12.6.2012 08:51 jeleniste | skóre: 13 | blog: Prokustovo lože
    rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    Přečteno: 429×
    Potřeboval bysem doporučit rozumnej XSLT procesor, kterej bude umět 2.0, nebo alespoň tu část 2.0, kde jsou regexy. Rozumnej znamená výkonnej a rozumě rychlej, použitelnej i na větší data. Dík Je.
    Nejsem blbý, jen se hloupě ptám

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Řešení 1× (jeleniste (tazatel))
    12.6.2012 09:33 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    12.6.2012 09:54 jeleniste | skóre: 13 | blog: Prokustovo lože
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    Díky.
    Nejsem blbý, jen se hloupě ptám
    12.6.2012 11:25 jeleniste | skóre: 13 | blog: Prokustovo lože
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    No, ale nebude loudavej, kvůli javě? Ten XALAN 2,0 asi neumí, co?
    Nejsem blbý, jen se hloupě ptám
    12.6.2012 11:44 Kit
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    Však Java je dost rychlá. Zkusil sis tu rychlost změřit?
    12.6.2012 12:00 jeleniste | skóre: 13 | blog: Prokustovo lože
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    Měřit sem nic nezkoušel, vím jen to, co jsem vygůgloval.
    Nejsem blbý, jen se hloupě ptám
    12.6.2012 12:27 jekub
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    vím jen to, co jsem vygůgloval

    tak s tímhle se setkávám čím dál častěji, a to i mimo IT :-(
    12.6.2012 13:16 jeleniste | skóre: 13 | blog: Prokustovo lože
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    No, za starejch časů bysem musel do knihovny, patlat se s lístečkama a nechat si něco poslat kdoví odkud, čekal bysem měsíc. Dneska se holt gůgluje.
    Nejsem blbý, jen se hloupě ptám
    12.6.2012 13:38 Kit
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    No vidíš, já si takové troufalosti o pomalosti jazyků raději ověřuji. A často vycházejí hodnoty, které jsou v přímém rozporu s obecně uznávaným tvrzením. Jedním z nich třeba je, že Java je pomalá. Je skoro tak rychlá, jako C. Jen spouštění jí trvá trochu déle, protože se musí nastavit prostředí a případně překompilovat bytecode. Proto se ti to na malém objemu dat bude zdát výrazně pomalejší, než v C, ale na velkém objemu dat se to skoro srovná.
    12.6.2012 14:12 jeleniste | skóre: 13 | blog: Prokustovo lože
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    Hm, znamená to, jestli tomu dobře rozumím, že při přeparsování velkého množství (tisíce) menších souborů - což je můj případ ten rozdíl oproti XSLTPROC, které používám teď docela poznám?
    Nejsem blbý, jen se hloupě ptám
    12.6.2012 15:31 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    Javu můžete spustit jen jednou, jednou zkompilovat XSLT šablonu a pak už jí jen předhazovat jednotlivé soubory. Ale to už bude potřeba napsat si na to 3řádkový program v Javě. S řádkovou utilitou, která je součástí Saxonu, by to sice teoreticky šlo také, ale nevím, jak by se to celé tvářilo na tisíce parametrů v příkazové řádce.
    12.6.2012 15:50 Šangala | skóre: 56 | blog: Dutá Vrba - Wally
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    Pokud to ovšem nejsou větší věci, které lze elegantně řešit v C pointerovou aritmetikou, případně zpracování unsigned int/int64, to už se to v Javě musí asi umět, aby to nekulhalo, i kdoví jestli to lze dohnat… :-).
    Což není obvykle až tak důležité, ale důležité je myslet na to, že když se udělá utilitka a bude se spouštět moc-×, tak C-čkový program bude mít konstantní čas na každou iteraci, u Javy záleží na JRE.
    Pokud to bude program, který se spustí jen jednou a zpracuje spoustu iterací, tak může být klidně Java rychlejší, protože se určité typy kódů napíší daleko snadněji efektivní než v C-čku, kde se na to třeba i vykašleš, bo je to moc práce…
    To, že trpíš stihomamem, ještě neznamená, že po tobě nejdou. ⰞⰏⰉⰓⰀⰜⰉ ⰗⰞⰅⰜⰘ ⰈⰅⰏⰉ ⰒⰑⰎⰉⰁⰕⰅ ⰏⰉ ⰒⰓⰄⰅⰎ ·:⁖⁘⁙†
    12.6.2012 18:33 l0gik | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    JIT jazyky hlavně uměj optimalizovat del runtime analýzy kódu. Díky tomu můžou bejt i rychlejší, než "statickej" kód v C.
    12.6.2012 19:16 Kit
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    Myslím si, že je to výstižné. Java má prodlevy hlavně při spouštění aplikace, ale potom už běží dost svižně.
    12.6.2012 13:18 jeleniste | skóre: 13 | blog: Prokustovo lože
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    Prosimtě, existuje způsob, jak z XSL zařídit, aby se mě řetězec projel sedem??
    Nejsem blbý, jen se hloupě ptám
    12.6.2012 13:28 Kit
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    Když máš XSL, nepotřebuješ sed.
    12.6.2012 14:20 jeleniste | skóre: 13 | blog: Prokustovo lože
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    No, s tou podporou regexpů asi ne (mě se docela líbí ta tokenizace), ale koukam na to jak tele na nový vrata. V podstatě potřebuju jen jednoduchou věc, mám seznam hodnot oddělenejch mezerama (gml) a já z toho potřebuju udělat SQL INSERT s EWKT, protože postgis neumí načíst z gml křivky a kruhy, jen lomený čáry. V EWKT jsou páry souřadnic oddělený čárkou, tj potřebuju přidat čárku do každý sudý mezery. Navíc potřebuju přidat před souřadnice mínus (kvůli změně kvadrantu v sjstk). V pokusných verzích jsem prostě zdrojový xml projel sedem a pak jsem ho až parsoval. To mi ale nepřijde uplně "čisté". Já nejsem teda uplně přesvědčenej, že je dobrý z hlediska výkonu, to dělat přez regexpy (další zavedená, moýná mylná představa?), když by to šlo udělat smyčkou. No já sem v tom xsl a xml uplně novej (pár dní), potřebuju dostat data do databáze a rád bych na to měl nějakej robustní, smysluplnej postup. Když už to dělam.
    Nejsem blbý, jen se hloupě ptám
    12.6.2012 15:30 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    Na to se vám asi bude hodit funkce tokenize().
    12.6.2012 16:01 jeleniste | skóre: 13 | blog: Prokustovo lože
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    Hm, tak zatim sem nakonec použil toto
    Nejsem blbý, jen se hloupě ptám
    Řešení 1× (jeleniste (tazatel))
    12.6.2012 13:36 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozumnej XSLT procesor co umí 2.0
    Můžete napsat jednoduché rozšíření, ze kterého byste ten sed mohl zavolat. Otázka je, zda je to nutné – regulární výrazy jsou silný nástroj.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.