Byl vydán Debian 12.11, tj. jedenáctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Makepad dospěl do verze 1.0 (𝕏). Jedná se o multiplatformní open source UI framework pro Rust napsaný v Rustu.
Konference OpenAlt 2025 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 1. a 2. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 153 (pdf)
Byl publikován květnový přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vývojáře lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
Programovací jazyk Rust (Wikipedie) dnes slaví 10 let od vydání verze 1.0. Přímo na oslavě byla vydána nová verze 1.87.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Evropská komise obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti v reklamě. Komise, která v EU plní i funkci antimonopolního úřadu, to dnes uvedla v tiskové zprávě. TikTok, který patří čínské firmě ByteDance, se může k předběžnému nálezu vyjádřit. Pokud ale podezření komise nevyvrátí, hrozí mu pokuta až do šesti procent z ročního globálního obratu.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Řešení dotazu:
kde-config
a tam právě nějaký to "usnadnění" a "psaní jednim prstem" je. Viz obrázek ^
psaní jednim prstem pro postižený...to jako chceš říct, že sem postiženej?! Mimochodem je to už asi 16 hodin vyřešený...
Jedním prstem dostupnost funkcí je rok pomáhat uživatelům počítačů, kteří mají zdravotním postižením, cílem je aussi Používá se jako prostředek na snížení monotonní zranění (nazvaný Zlatá syndrom Emacs Pinky). V podstatě se řadí úhozů Místo stisknutí více kláves najednou: Jedním prstem umožňuje uživateli stisknutím a uvolněním zásadní změnu, jako Shift, Ctrl, Alt nebo klávesu Windows, a mít to Jiný Dokud je aktivní klávesa stisknuta.Mysem z toho sysel, mislel sem na něco takovýho, ale z toho překladu moc nechápu co mam mačkat, aby to zas jelo...
V Stř 25. května 2011 v 18:38, Jeremy Whiting <jpwhiting@kde.org> napsal: > Dotan > > Jo, je to stále there. je to v rámci přístupnosti -> Aktivační Gesta. > A text říká "Používat gesta k aktivaci prstem a pomalé klíče" > Textové whatsthis (klepnete? A pak checkbox) říká, že to > Dělá důležitá tlačítka zapnutí, když narazí to 5x a pomalé zapnutí klíče > Když držíte ho za 8 sekund. > > Doufám, že pomůže, možná v Kubuntu ONI ji zakázat ve výchozím nastavení? > Díky, Jeremy.Volba byla přesně tam, kde o něm zmínit. To byla oz Sami na kartě jako Sticky Keys možnost, protože to bylo vždy navrchu Konkrétní Možnost klíče v době zřejmě. To bylo aussi povolena pak výchozí. - Dotan Cohenmoc z toho nejsem chytrej, vlastně vůbec, ale zas mi na tom leží kočka, tak možná když sleze, tak to zas pude...
Tiskni
Sdílej: