V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
dpkg -l
, a služeb které jsou k tomu potřeba. Snad z toho odvodím, co mi vlastně chybí a doplním to.
Zkoušel jsem se v tom vyznat sám, ale do připojování USB meedií vstupuje tolik faktorů, dbus, hal, udev, nebo případné nádstavby nad ním, že jsem se v tom docela ztratil.
Dřív, se připojování disků řešilo přes soubor /etc/fstab
, kde byl seznam zařízení, která bylo možno připojit příkazem mount, nějak takhle #mount /dev/sdb /media
Pokud bude třeba doplnit nějaké informace, položte doplňující dotaz v diskusi, doplním je.
Asi by to šlo vyřešit tím, že by se bych si dočasně nainstaloval třeba Xfce, které si případné chybějící balíčky stáhne v rámci řešení závislostí, ale tohle je až hodně krajní řešení.
Mnohem raději bych spíš přišel na to, kde je chyba
Děkují a zůstávám s přátelským pozdravem
Petr
V gnome to má na starosti udisk
. Skús to doinštalovať, ale nerúčim za to. Ďalej musíš prezrieť /etc/fstab
, keď tam budeš mať záznam, tak to nemusí pripojiť. Pripojilo by len ak by si tam mal parameter pripojenia user
.
Ak sa správne pamätám tak je v tom udisk bug, ktorý znemožňuje pripojenie disketovej mechaniky. Toto uvádzam ako zaujimavosť.Nemusí to už platiť.
Pri pripojení flash v textovom móde sa mi osvedčilo pripajanie nie napriamo k zazriadeniu ale k particii.
cista_instalace.txt
obsahuje seznam balíčků z čerstvě nainstalovaného Debianu.Druhý soubor s názvem neco_chyby.txt
obsahuje seznam balíčků na počítači, kde připojování disku nefunguje. Pokusím se oba soubory porovnat a snad se pohnu dál.
Podobným způsobem bych si chtěl porovnat i služby běžící na obou počítačích, nevíte, jak by to šlo udělat?
Děkuji
Petr
Skús nainštalovať udisks
. Podľa výpisov, tam chýba baliček udisks
.
Toto je len dohad. Vyzerá to tak, že nie je v fluxboxe prítomná funkcia, ktorá by poslala dbus správu procesu udisks
.
Skús sa pozrieť týmto príkazom na spustené procesy ps -Af | pager
.
vystup.txt
jako doplněk přikládám výstup příkazu mount se vloženým flashdiskem a výstup dmesg
S pozdravem
Petr
Tiskni
Sdílej: