Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Zdravim.
Predpokladam, ze casto krat je to jedno, su pripady kedy nie a nerozumiem preco. Aky je rozdiel medzi spustenim alt+f2, z konzoly a z konzoly na pozadi?
Priklad. V skole mame matlab. Cez ALT + F2 ho nespustim, ani v konzole ako matlab, ale musim ho spustit ako matlab &. Paradoxne, na mojom PC mi kamera na skype funguje iba vtedy, ak spustim s konzoly skype &.
Nevie to nahodou niekto vysvetlit? Vdaka
Spustenie alt+f2 je oproti konzole rozdielne v pár drobnostiach.
V prvom rade pracovný adresár je pri spustení cez alt+f2 zvyčajne domovský adresár, zatiaľ čo z konzoly je to aktuálny adresár.
Ďalej pri spustení programu v konzole je program zvyčajne potomkom emulátora terminálu (dá sa vidieť sustením ps ajxf), zatiaľ čo pri alt+f2 je zvyčajne potomkom procesu init. V konzole môže proces pristupovať k atribútom terminálu a požadovať od užívateľa nejaký vstup, zobrazovať výstup, čo v prípade alt+f2 nie je moc možné.
Ďalším možným rozdielom sú premenné prostredia (dajú sa vypísať príkazom env). Odporúčam skúsiť skype cez alt+f2 ako /bin/bash -c skype
.
Ďalšia drobnosť je to, že alt+f2 nemusí spúšťať príkaz priamo, ale môže použiť skratku z menu (to má pod palcom xdg, nevyznám sa v tom moc). Možno spúšťa skype s nejakými flagmi, kvôli ktorým nejde kamera.
Inak čo vlastne urobí matlab ak sa nepustí na pozadí (tj. bez &)?
Tiskni Sdílej: