Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
#! /bin/bash input1="$1" input2="$2" while read line do if grep -e "$line" "$input2" &>/dev/null then echo "..." >/dev/null else sed -i "s#$line#!$line#g" "$input1" "$input2" fi done <"$input1" while read line do if grep -e "$line" "$input1" &>/dev/null then echo "..." >/dev/null else sed -i "s#$line#!$line#g" "$input2" "$input1" fi done <"$input2"Jenze takovych souboru, potrebuju naraz zpracovat stovky. Dejme tomu, ze mam skript v adresari, kde jsou jenom ty .txt soubory. Chtel bych skript spustit tak, aby si vzal prvni dva soubory, zpracoval je, pak si vzal dalsi dva, dalsi dva atd. az by zpracoval o dvojicich vsechny soubory z adresare. SOubory jsou pojemnovany takto:
01.txt.identifikacnicislo, 01.txt.jineidentifikacnicislo, 02.txt.identifikacnicislo, 03.txt.ID ...Budu rad za jakoukoliv pomoc. Diky,
Řešení dotazu:
ls -1 | sort -n | head -2
ale, v praxi to bude vyzerať inak.
sort $input1 $input1 $input2 | uniq -u >only2Následně s klidem používáš řádky coby regulární výrazy. To samozřejmě nebude dělat to, co má, když budou obsahovat znaky, které mají v regexpu speciální význam, je zapotřebí je oescapovat. Přitom se rovnou mohou upravit na regulární výrazy pro úpravu input1
sed -i 's#[...]#\\\0#g;s#.*#s/^\0$/!\\0/#' only2 ^^^ sem přijde seznam těch speciálních znakůA pak se už akorát input1 upraví pomocí only2
sed -i -f only2 $input1Tvůj skript provádí vždy modifikaci input1 i input2, ale když input2 ten řádek neobsahuje, tak není co modifikovat a toto je reundantní -- pokud jsem pochopil správně, co to má dělat, možná by nebylo na škodu to popsat i slovně. Analogicky křížem. V tomto ohledu by mi přišlo přirozenější nejdřív vygenerovat skripty v sedu only2 a only1, pak je teprve použít na příslušné soubory. Ale možná úloha vyžaduje aby výsledek zpracování závisel na tom, co s křížovým souborem provedlo v prním kroku... Opět by to vyjasnil slovní popis.
sort $input1 $input1 $input2 | uniq -u >only2vyresil muj problem. Nijak nevidim, jak by si tento prikaz bral z adresare postupne dva a dva soubory za sebou atakdale az by projel cely adresar...Nebo mi neco unika.. nejsem v bashi zbehly. V promennych input1 a input2 jsou preci jmena dvou soboru, ktere skriptu zadam:
./compare.sh soubor1 soubor2Ale ty jmena souboru mu zadam ja rucne na vstupu z commandlajny. A ja potrebuju to zadavani zautomatizovat tak, jak jsem popsal vyse. Ja bych potreboval asi nejaky regexp, ktery by skriptu jako parametry postupne prirazoval prvni dva soubory z adresare, pak dalsi dva soubory atd. rozumis. Jinak v souborech nejsou redundantni radky (to je osetrene jinym skriptem uz). Cili na vstupu se predpokladaji dva txt soubory, na stejnych radcich maji stejne vety a ty se porovnavaji, resp se hledaji preklepy. pokud se njde nesrovnalost, skript v obou souborech oznaci zacatek prislusneho radku vykricnikem. Tim oznaci ze vetu nejsou stejne.
compare.sh
použít diff
?
#!/bin/sh while test "$#" -gt 0; do diff "$1" "$2" shift 2 done
#!/bin/sh while test "$#" -gt 0; do compare.sh "$1" "$2" shift 2 doneJinak
compare.sh
si můžeš nadefinovat i jako funkci. Tím se to dost urychlí.
Tiskni
Sdílej: