Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
ls /var/lib/mysql/namedb/*.MYD | while read FILE do SUM=($(du -hsb "$FILE")) SUM=$(($SUM+$SUM)) done echo "Total bytes:" $TOTAL
edit echo "Total bytes: $SUM"
while read FILE; do ... ; done <<<"$(ls ...)"což je jen substituce a přesměrování, nikoli roura.
Roura vytváří subshell, takže nastavení proměnných po jejím skončení zmizí.Aha, a kde vidíš že mám rouru? Díky
a kde je uložený ten výsledek? Žádnou proměnou nevidím. Díkwhile read FILE; do ... ; done <<<"$(ls ...)"
du -scb /var/lib/mysql/namedb/*.MYD | tail -n1
Ja napríklad keď chcem spočítať obsah adresára tak použijem príkaz du -sh
.
Môžeš si to upraviť podľa seba.
du -sh *.MYD
Až teraz som zistil, že to nerobí to čo chceš.
Skús to zadať takto du -ch
. Síce to výpíše aj veľkosti adresárov ale nakoniec napíše ceľkovú veľkosť. Vybrať len koniec môžeš pomocou príkazu grep -E "total"
.
Tiskni
Sdílej: