V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Ahoj všem, mám takový problém k řešení. Na jednoúčelových strojích mám instalováno Ubuntu a prohlížeč Opera, který trvale zobrazuje několik málo cyklicky se opakujících stránek ve fullscreenu, k ničemu jinému se nepoužívá. Prohlížeč se spouští skriptem po startu PC včetně maximalizace (simulace stisku F11).
Problém nastává v případě, kdy je PC buďto "natvrdo" vypnuté a zapnuté anebo dojde k výpadku proudu. Po náběhu se Opera nespustí, ale zobrazí okno, že "Poslední relace byla neočekávaně ukončena" a čeká na výběr, odkud mám začít, a odkliknutí. Což je samozřejmě špatně, já bych potřeboval nastavit její chování tak, aby ignorovala neočekávané ukončení a vždy naběhla na domovskou stránku. Nikde jsem ovšem nenašel, zda to vůbec jde a jak, ani Googlem, ani na fórech Opery.
Uvítám jakoukoliv radu, jak tu Operu "přiohnout" a prosím - rada na instalaci jiného prohlížeče nebo dokonce systému je bohužel offtopic, jedná se o několik desítek strojů geograficky od sebe vzdálených, takže jakýkoliv zásah do instalace je až úplně krajní řešení.
Děkuji.
Řešení dotazu:
-pd
) a zabijes ju kill -9
. Zalohujes si adrear. Spustis znova a ukoncis normalne. Prikazom diff -rN
porovnas v com sa adresare lisia a zistis, ze len v operaprefs.ini
po pade ostane Run=1
, pri normalnom ukonceni Run=0
(cca 14. riadok v subore). Takze jedine, co musis, je sedom upravit tento riadok, alebo mat pripraveny korektny konfigurak a prepisat nim ten "poskodeny".
Tiskni
Sdílej: