abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 02:33 | Zajímavý článek

    Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | Komunita

    Vývoj webového serveru a reverzní proxy nginx byl přesunut z Mercurial na GitHub.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:44 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:22 | Bezpečnostní upozornění

    České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 03:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:00 | IT novinky

    Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 01:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.9. 17:11 | Nová verze

    Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    5.9. 16:44 | Pozvánky

    Meeting ESP komunity - podzimní edice 2024 proběhne v pátek 18. října v Brně. V přípravě jsou přednášky od vývojářů z Espressifu, lokálních firem i zapálených nadšenců do ESP a také praktický workshop a ukázky nových čipů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.9. 14:11 | Nová verze

    Systém pro správu hlášení chyb Bugzilla byl podle plánu vydán v nových verzích 5.2, 4.4.14, 5.0.4.1, 5.3.3 a 5.9.1, kde 5.2 představuje novou stabilní řadu, 4.4.14 by měla být poslední ve staré řadě 4.4, jíž končí podpora na přelomu roku, 5.0.4.1 je udržovací opravné vydání staré řady 5.0, dosavadní stabilní řada 5.1 byla přejmenována na 5.3 (nyní 5.3.3) a konečně vývojová verze 5.9.1 směřuje k budoucímu velkému vydání Bugzilly 6.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    Rozcestník

    Dotaz: Komunikace KVM hostitele s guesty

    1.12.2012 14:52 Václav Bohata
    Komunikace KVM hostitele s guesty
    Přečteno: 223×
    Ahoj.

    Po delší době pátrání jsem nepřišel na to, jak automaticky nastavovat v KVM guestech čas po jejich probuzení např. po restartu KVM hosta. KVM hostitelský systém (CentOS) mám nastavený tak, že při vypínání ukládá stav všech běžících domén na disk. Takže se nestane, že třeba při běhu z UPS by se nestačil včas vypnout kvůli nějakému neposlušnému guestu.

    Jenže po opětovném startu hostitele mají po obnovení všechny guesty špatný čas (celkem logicky si to pamatuje čas uložení). Jenže díky tomu přestane hodně služeb v guestech fungovat a fungovat nezačnou, protože ntpd daemon v linuxu nezvládne seřídit velký časový rozdíl včas nebo dokonce při větším časovém rozdílu spadne.

    Zásadní problém je ten, že v guestech nelze normálně detekovat, že neběžely - leda třeba každou vteřinu posílat ntp query a porovnávat s lokálním časem. Jenže co když nemám v síti timeserver a ani mít nemůžu? Potom bych strašně zatěžoval veřejné ntp servery.

    Proto jsem si v javě naprogramoval jednoduchou aplikaci, která umí poslat z hostitele guestům zprávu, že si mají srovnat čas a pošle jim i aktuální unix timestamp hostitele. Aplikace komunikuje s guesty přes nějaké blokové zařízení, tj. v hostiteli vytvořím přes dd soubor a ten potom guestům přidám jako nový disk. Aplikace umožňuje zapsat do tohoto souboru nějaký status a automaticky zapsat timestamp. Guest potom prostě tento disk čte (respektive prvních 2048 bajtů). Aplikace umí v guestu disk identifikovat podle signatury, takže není potřeba ani znát cestu k tomu zařízení v guestu. Aplikaci jsem zkoušel v následujících guestech: Linux, Windows XP, Windows Server 2008R2.

    Výhodou mého řešení je, že se v guestech nemusí používat virtio ovladače, které třeba pod Windows XP fungují strašně (respektive nefungují). "Oficiální" cestou pro komunikaci s guesty je totiž využití virtuálního sériového portu.

    Moje otázka zní, jestli by o to někdo neměl zájem a nemám to někam hodit pod nějakou opensource licencí? ... a nekamenujte mne prosím za to, že jsem tento text nepsal do blogu - blogovat můžu až po 10 dnech od registrace

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.