abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 08:22 | Bezpečnostní upozornění
    V OpenBSD byla objevena 27 let stará chyba v ppp pomocí níž lze vzdáleně obejít autentifikaci. Chyba byla nahlášena 12.6. a 14.6. byla opravena. Bližší info v článku A 27-Year-Old Authentication Bypass in OpenBSD's PPP Stack
    Max | Komentářů: 2
    dnes 05:22 | Zajímavý článek

    Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    včera 11:44 | Komunita

    Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    včera 11:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Komunita

    V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:00 | Nová verze

    Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.6. 23:11 | Komunita

    Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1922 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: samba + arch

    2.1.2013 06:53 marek_hb
    samba + arch
    Přečteno: 307×
    Ahoj,

    zkusil jsem asi po 6 letech přejít z debianu na arch a až na dvě drobnosti to bylo až podezřele v pohodě -

    první je sdílení - v debianu stačilo nainstalovat sambu a kde-share a mohl jsem jakoukoli složku sdílet tak, že jsem dal pravký klik, vybral sdílení a nastavil práva - v archu jsem nainstaloval sambu a kde-share, server vidím, složka se taky tváří, že ji sdílím ale sdílená není

    na síťový disk se přes sambu připojím normálně

    druhá věc je kmail2, je to věc, ale to snad nějak postupně půjde ... ... doufám

    Odpovědi

    2.1.2013 11:34 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: samba + arch
    A problem mas jaky ? Nejake logy, debug, konfigurace, co jsi zkousel atd..
    2.1.2013 17:46 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: samba + arch
    Příloha:

    problém mám tenhle:

    v debianu jsem nainstaloval sambu - nijak ji nenastavoval a v kde i gnome když jsem nainstaloval balíčky kde/gnome file sharing, tak stačilo na skožku kilknout a v záložkách nastavit práva a sdílení

    v archu udělám to samé, složka se tváří jako sdílená ale ani z linuxu, ani z win ji nvidím a to ani na localhostu - žádný firewall jsem nenastavoval a třeba na síťovém disku složky sdílené přes sambu vidím a připojím

    verze samby: 3.6.10-1

    verze kde: 4.9.4

    běžící služby:

    [root@localhost marek]# netstat -an -p
    Active Internet connections (servers and established)
    Proto Recv-Q Send-Q Local Address           Foreign Address         State       PID/Program name    
    tcp        0      0 0.0.0.0:139             0.0.0.0:*               LISTEN      346/smbd            
    tcp        0      0 127.0.0.1:631           0.0.0.0:*               LISTEN      351/cupsd           
    tcp        0      0 0.0.0.0:445             0.0.0.0:*               LISTEN      346/smbd            
    tcp        0      0 192.168.0.101:53253     74.125.136.95:443       ESTABLISHED 1021/kdeinit4: kio_
    tcp        0      0 192.168.0.101:35729     173.194.70.84:443       TIME_WAIT   -                   
    tcp        0      0 192.168.0.101:53249     74.125.136.95:443       TIME_WAIT   -                   
    tcp        0      0 192.168.0.101:53248     74.125.136.95:443       TIME_WAIT   -                   
    tcp        0      0 192.168.0.101:43767     74.125.136.109:993      ESTABLISHED 763/akonadi_imap_re
    tcp        0      0 192.168.0.101:35731     173.194.70.84:443       ESTABLISHED 977/kdeinit4: kio_h
    tcp6       0      0 :::139                  :::*                    LISTEN      346/smbd            
    tcp6       0      0 ::1:631                 :::*                    LISTEN      351/cupsd           
    tcp6       0      0 :::445                  :::*                    LISTEN      346/smbd            
    udp        0      0 0.0.0.0:55655           0.0.0.0:*                           356/dhclient        
    udp        0      0 0.0.0.0:68              0.0.0.0:*                           356/dhclient        
    udp        0      0 192.168.0.255:137       0.0.0.0:*                           345/nmbd            
    udp        0      0 192.168.0.101:137       0.0.0.0:*                           345/nmbd            
    udp        0      0 0.0.0.0:137             0.0.0.0:*                           345/nmbd            
    udp        0      0 192.168.0.255:138       0.0.0.0:*                           345/nmbd            
    udp        0      0 192.168.0.101:138       0.0.0.0:*                           345/nmbd            
    udp        0      0 0.0.0.0:138             0.0.0.0:*                           345/nmbd            
    udp6       0      0 :::18819                :::*                                356/dhclient

    smb.conf dávám do přílohy

    2.1.2013 18:00 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: samba + arch
    s tím rozdílem, že jsem ted zjistil, že nautilus mi sambu nevidí - takže odhaduju, že mi neběží nějaká služba, která se v debianu pouští automaticky - možná
    2.1.2013 23:15 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: samba + arch
    Hm, Samba ocividne bezi a dokonce na vsech rozhranich:
    tcp        0      0 0.0.0.0:445 0.0.0.0:*  LISTEN 
    Takze neco jako:
    telnet localhost 445
    telnet tvojeip 445
    by mnelo bez problemu projit, pokud ne, nekde si to blokujes.

    Zadruhe, ta konfigurace pokud jsi ji cetl, je uplne prazna, zadna tam proste neni, jen domovske adresare. Takze jestli jsi nekde neco nastavil ocividne se to do konfigurace vubec nepromitlo. Proc, netusim.

    8.1.2013 14:33 JanM | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: samba + arch
    A co: https://wiki.archlinux.org/index.php/Samba/Advanced_file_sharing_with_KDE4

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.