Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla minulá týden vydána v nové verzi 2.0.0. Zásadně bylo zmodernizováno uživatelské rozhraní. Přibyla možnost přepínat aplikaci mezi světlým a tmavým režimem. Současně byl publikován rozhovor QaA: Projekt Datovka očima vývojářů.
Multiplatformní open source aplikace scrcpy (Wikipedie) pro zrcadlení obrazovky i audia připojeného zařízení se systémem Android na desktopu a umožňující ovládání tohoto zařízení z desktopu, byla vydána v nové verzi 2.3.
Včera skončila upstream podpora PHP 8.0. Podporované verze jsou 8.1, 8.2 a 8.3.
Představen byl herní notebook TUXEDO Sirius 16 - Gen1 s 16,1palcovým displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, 8jádrovým CPU AMD Ryzen 7 7840HS a GPU AMD Radeon RX 7600M XT 8 GB. V konfiguraci si lze vybrat až 96 GB RAM. Hmotnost notebooku je 2,3 kg. Koupit jej lze s nainstalovaným TUXEDO OS nebo Ubuntu 22.04 LTS. Cena začíná na 1 699 eurech (41 500 korun).
Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní dospěl do verze 1.0.0.
LibreOffice Viewer je zpět na Google Play. Byl tam již dříve, ale kvůli chybovosti byl v roce 2020 odstraněn. Pravidelně aktualizovaný LibreOffice Viewer lze instalovat také z F-Droidu.
Byla vydána OpenMandriva Lx 5.0 s kódovým názvem Iodine. Po více než roce a půl od předchozí stabilní verze 4.3. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Ansel (GitHub) je program pro úpravu digitálních fotografií. Jedná se o fork Darktable. Autorem je Aurélien Pierre, bývalý vývojář Darktable.
Microsoft předal realtimový operační systém Azure RTOS nadaci Eclipse (Microsoft, Eclipse). Nově se jmenuje Eclipse ThreadX (Wikipedie) a k dispozici je pod licencí MIT. Detaily ve FAQ.
všechno mám na linuxu, tak v podstatě doteď doufám, že do botnetů mají zájem jen o WindowsTo som si myslel aj ja až ma jeden tunajší užívateľ presvedčil o opaku keď sa dostal na môj server![]()
to jsem zapomněl napsat - "normální" připojení ven je naprosto bez problémů, jenom to n2n je v pytlin2n určite robí logy pozri tam.
To som si myslel aj ja až ma jeden tunajší užívateľ presvedčil o opaku keď sa dostal na môj serversamba, apache (pro egroupware), dovecot ale to všechno běží na jednom z edge, který nemá veřejnou IP adresu; veřejnou IP má jenom supernode (a nic jiného na ní neběží)Neviem čo ti tam beží, ale napríklad Joomla mala pred pár dňami celkom humornú bezpečnostnú chybu a dalo sa dostať kód priamo do stránky a tým vlastne spustiť aj DDoS.
n2n určite robí logy pozri tam.na každém edge to běží v pořádku, každý edge je přihlášený k supernode, akorát komunikace edge navzájem dělá ty problémy
Jak moc je n2n navzájem transparentní? Nemůžeš se dostat konfigurací do jiného provozu, či tím, že si někdo nastaví stejné IP adresy omezí Tebe?jedna je 172.*.*.* a druha 192.168.*.* každý edge má nastavenou vlastní virtuální MAC, pro každou síť jinou
Pokud jsou v LANce dva stroje se stejnou IP adresou, tak oběma blbne komunikace = ping na ně nebo z nich občas jde a občas ne.ne, stejná IP tam není určitě; navíc do čtvrtka večer všechno fungovalo ok a přestalo "samo od sebe", nic jsem neměnil, nenastavoval, neinstaloval
Hele, je n2n něco negarantovaného, kam se všichni připojí, nastaví si NĚCO u sebe nezávisle na všech ostatních, co se k té síti, technologii připojují? Tak jak můžeš zaručit, že se s někym nehádáš o stejný rozsah? To, že jsi neudělal u sebe změny, neznamená, že nemůže být v n2n nový klient s podobnou konfigurací, co máš Ty, ne?V tomhle případě je to jisté, protože ta síť je určená pro mě a ještě jednoho uživatele pro přenos souborů z domu do práce a naopak, všechno jsem instaloval jenom já a nikdo jiný nemá root.
Někde jsem zahlíd v diskusích, že má n2n v rámci serveru sdílet stejný adresní prostor pro všechny připojené klienty. A pokud to někomu blblo, pomohlo mu přeadresovat.mám to nastavené 172.X.Y.* a 192.168.X.* (liší se to jen v posledním čísle) přeadresování jsem u té nefunkční sítě 192.168.X.* zkoušel na 192.168.X.*, taky jsem změnil port na supernode, ale pořád nejede aktuálně mi pro změnu přestaly výpadky na 172.X.Y.*, ale obrovsky se zvýšila latence (ping mezi edge dává cca 250 - 1500 ms, na supernode ca. 30 - 150 ms předtím to bylo ca. 20 ms a 10 ms)
Tiskni
Sdílej: