Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »
#! /bin/bash
xmodmap -e 'keycode 133=F13'
Tento skript jsem přidal v nastavení KDE mezi automaticky spuštěné programy po startu a skutečně po startu KDE tento skript dělá, co dělat má, totiž že při stisku klávesy Win zobrazí menu KDE. Já však většinou počítač nevypínám (a neukončuju tedy KDE), ale pouze uspávám na disk nebo do paměti, pokud jde o kratší dobu. Po probuzení uspaného počítače však tento skript už neplní svůj úkol, po stisku klávesy Win se nic neděje. Sice můžu skript spustit ručně, ale to je dost otravné. Nevěděl byste někdo, jak zajistit, aby skript fungoval i po probuzení?
Děkuji.
Řešení dotazu:
Ze zdrojáku http://kde-apps.org/content/show.php/ksuperkey?content=154569
po spuštění , nabindovat ALT+F1 a udělá to že ALT+F1 dělá totéž co WIN klávesa. Po uspání a probuzení nezaznamenávám žádný problém.
Přiložen zkompilovanej 64bit soubor.
Asi si to nepochopil a na odkaz si se ani nepodíval. Dělá to přesně co chceš. klávesu SUPER což je logo WIN pro zobrazení menu (start)KDE .
Ten program udělá že po uvolnění tlačítka SUPER se automaticky stiskne kombinace kláves např ALT+F1 (SAMO se stiskne) a tím nabindované ALT+F1 pro menu zobrazí bez toho aniž by člověk mačkal ALT+F1 ale zmáčkl jen Win tlačítko.
Nevím kam chodíš na své závěry že program dělá to co umí KDE samo o sobě.
Není to vlastnost hw ?
Nechat si spuštěné v terminálu "xev | sed -n 's/^.*keycode *\([0-9]\+\).*$/keycode \1 /p'"
a až přestane fungovat superkey tak kouknout jestli reaguje ve výpisu ?
#!/bin/sh case "$1" in hibernate|suspend) ;; thaw|resume) [skript s mapovanim klavesy] ;; *) exit $NA ;; esac, učinit ho spustitelným a pojmenovat ho po vzoru [číslo priority]_[název] (třeba 50_winmap).
Tiskni Sdílej: