Na Kickstarteru byla spuštěna crowdfundingová kampaň na podporu telefonu Murena 2 s /e/OS. Telefon má 2 hardwarové přepínače. Prvním lze jednoduše vypnout kamery a mikrofony. Druhým se lze odpojit od sítí.
Společnost Qualcomm publikovala říjnový bezpečnostní bulletin. V úvodu informuje, že bezpečnostní chyby CVE-2023-33106, CVE-2023-33107, CVE-2022-22071 a CVE-2023-33063 jsou cíleně využívány útočníky. O CVE-2022-22071 se píše už v loňském květnovém bulletinu. Detaily o zbylých chybách jsou k dispozici OEM partnerům. Veřejně budou k dispozici až s vydáním prosincového bulletinu.
Byla vydána nová verze 5.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 12.5.6. Tor na verzi 0.4.8.6.
Šifrovací nástroj VeraCrypt v menším vydání 1.26.7 nejen opravuje chyby a aktualizuje podporované algoritmy (podrobnosti v poznámkách vydání), ale také přestává podporovat původní svazky TrueCrypt.
V sobotu 7. října proběhne Maker Faire Liberec, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Mastodon vydal výroční zprávu za rok 2022 (pdf).
Ubuntu Summit 2023 proběhne od 3. do 5. listopadu v Rize.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.12.0. Podrobný přehled novinek v Changelogu.
Linux ve Scratchi. Ne Linux v linuxové distribuci Linux From Scratch, ale Linux bežící v emulátoru procesoru RISC-V ve vizuálním programovacím jazyce Scratch.
Dnes ve 12 hodin začal další ročník CTF (Capture the Flag) soutěže The Catch: "Tentokrát nás kolegové z Forenzní laboratoře zavedou na loď plnou sofistikovaných síťových technologiích, kde soutěžící budou muset zvládnout náročné úkoly. Loď nese jméno našeho skvělého kolegy Josefa Vericha – síťového guru. Tradičně se soutěž koná v říjnu – měsíci kybernetické bezpečnosti."
- tar xjvf pidgin-2.10.7.tar.bz2
- cd pidgin-2.10.7
- ./configure && make && sudo make install
Problem je v tom, ze se s tim seznamuji a nemohu naleznout zpusob, jakym bych nainstalovaneho pidgina spustil. Jelikoz v adresari pidgin-2.10.7
neni zadny soubor, ktery by fungoval jako spustitelny.
Je zde nejaky linuxozpytec ktery by poradil?
pidgin
do terminálu. Pokud to bude tvrdit, že takový příkaz neexistuje, tak se to nainstalovalo špatně nebo vůbec.
Takhle se ale programy v linuxu běžně neinstalují. Jedna z velkých výhod linuxu jsou repozitáře softwaru - buďto v nějakém klikacím nástroji vyberu ze seznamu program, který chci nainstalovat a on se sám stáhne a nainstaluje, nebo k tomu samému použiju příkazovou řádku, která se lépe popisuje na fórech.
Nevím, jak je to přesně s Backtrackem a pokud nefunguje výše zmíněný příkaz, zkus sudo add-apt-repository ppa:pidgin-developers/ppa; sudo apt-get update; sudo apt-get install pidgin
No on je ten BackTrack asi trochu okleštěný a ten repositář v něm není.To je fakt divný, minimálně v 5R1 byl. Teď tam jako není žádné repo?
Zkusím tedy nainstalovat Ubuntu, ale mohl by mě někdo říct, zda bych pak v tom repositáři případně našel BackTrack utility? Já to používám když chci dešifrovat wifi s WEP zabezpečením.Je.
Myslim, ze skor zadanim cesty k spustitelnemu suboru:
/cesta/pidgin
a az je spustitelny subor v adresare, kde to je zkompilovane, v PATH, tak az potom iba pidgin.
Nebrat zle a musim suhlasit, ze takto sa bezne programy neinstaluju. Ale niekto chce backtrack, bo je to "cool". Ale samotny system este nic nehovori o zdatnostiach uzivatela a bez neho je nahrany. Si osobne totiz myslim, ze mnoho instalacii backtrack-u je uplne nezmyselnych a dany uzivatel by bol hovadsky stastny, keby tam dal napr. ubuntu, kde by toto prave riesit nemusel a zaroven mal otvorene moznosti k rozvoju.
Tiskni
Sdílej: