Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
- tar xjvf pidgin-2.10.7.tar.bz2
- cd pidgin-2.10.7
- ./configure && make && sudo make install
Problem je v tom, ze se s tim seznamuji a nemohu naleznout zpusob, jakym bych nainstalovaneho pidgina spustil. Jelikoz v adresari pidgin-2.10.7
neni zadny soubor, ktery by fungoval jako spustitelny.
Je zde nejaky linuxozpytec ktery by poradil?
pidgin
do terminálu. Pokud to bude tvrdit, že takový příkaz neexistuje, tak se to nainstalovalo špatně nebo vůbec.
Takhle se ale programy v linuxu běžně neinstalují. Jedna z velkých výhod linuxu jsou repozitáře softwaru - buďto v nějakém klikacím nástroji vyberu ze seznamu program, který chci nainstalovat a on se sám stáhne a nainstaluje, nebo k tomu samému použiju příkazovou řádku, která se lépe popisuje na fórech.
Nevím, jak je to přesně s Backtrackem a pokud nefunguje výše zmíněný příkaz, zkus sudo add-apt-repository ppa:pidgin-developers/ppa; sudo apt-get update; sudo apt-get install pidgin
No on je ten BackTrack asi trochu okleštěný a ten repositář v něm není.To je fakt divný, minimálně v 5R1 byl. Teď tam jako není žádné repo?
Zkusím tedy nainstalovat Ubuntu, ale mohl by mě někdo říct, zda bych pak v tom repositáři případně našel BackTrack utility? Já to používám když chci dešifrovat wifi s WEP zabezpečením.Je.
Myslim, ze skor zadanim cesty k spustitelnemu suboru:
/cesta/pidgin
a az je spustitelny subor v adresare, kde to je zkompilovane, v PATH, tak az potom iba pidgin.
Nebrat zle a musim suhlasit, ze takto sa bezne programy neinstaluju. Ale niekto chce backtrack, bo je to "cool". Ale samotny system este nic nehovori o zdatnostiach uzivatela a bez neho je nahrany. Si osobne totiz myslim, ze mnoho instalacii backtrack-u je uplne nezmyselnych a dany uzivatel by bol hovadsky stastny, keby tam dal napr. ubuntu, kde by toto prave riesit nemusel a zaroven mal otvorene moznosti k rozvoju.
Tiskni
Sdílej: