V lete vyšiel Aeonwave 4.0, ktorý niekoľkonásobne menej vyťažuje procesor pri interpretácií priestorového zvuku než OpenAL Soft. Autor hľadá prispievateľov do knižnice libaaxopenal za účelom pridania ALC_EXT_EFX rozšírení využívaných napr. v hre Doom 3 cez port Dhewm3 v Linuxe.
Linuxová distribuce Ubuntu 24.10 „Oracular Oriole“ byla vydána. Jde o průběžné vydání s podporou 9 měsíců. Obsahuje mj. Linux 6.11 či GNOME 47 s několika odkazy na první vydání Ubuntu (4.10 „Warty Warthog“) před 20 lety. K dispozici jsou také oficiální deriváty s odlišnými výchozími desktopovými prostředími anebo balíky aplikací.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové major verzi 2.0 (YouTube). Důležité změny v Migration Guide.
Apache Tomcat (Wikipedie) slaví 25 let. Při té příležitosti byla vydána nová verze 11.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 24.09.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. O3DE má nového maskota: Odie.
Kdo chce podpořit společnost Nintendo v jejím boji proti open source softwaru (Ryujinx, yuzu, …), může si koupit Nintendo budík Alarmo za 100 dolarů. Za jak dlouho bude na budík naportován Doom?
Včera měl na Maxu premiéru film Money Electric: The Bitcoin Mystery (Tajemství Bitcoinu). Tvrdí, že Satoshi Nakamoto je bitcoinový vývojář Peter Todd. Ten to odmítá.
Tým soulscircuit pracuje na open source přenosných počítačích pilet 5 console a pilet 7 tablet postavených na Raspberry Pi 5. V plánu mají kampaň na Kickstarteru.
Soud ve Spojených státech nařídil společnosti Google, aby otevřela svůj obchod s aplikacemi Google Play konkurenci. Uživatelé systému Android mají získat více možností stahovat aplikace a platit za transakce v nich uskutečněné. Rozsudek navazuje na loňský verdikt poroty týkající se tvůrce hry Fortnite, firmy Epic Games.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.3. Vylepšena byla správa notifikací i vlastní vzhled.
- tar xjvf pidgin-2.10.7.tar.bz2
- cd pidgin-2.10.7
- ./configure && make && sudo make install
Problem je v tom, ze se s tim seznamuji a nemohu naleznout zpusob, jakym bych nainstalovaneho pidgina spustil. Jelikoz v adresari pidgin-2.10.7
neni zadny soubor, ktery by fungoval jako spustitelny.
Je zde nejaky linuxozpytec ktery by poradil?
pidgin
do terminálu. Pokud to bude tvrdit, že takový příkaz neexistuje, tak se to nainstalovalo špatně nebo vůbec.
Takhle se ale programy v linuxu běžně neinstalují. Jedna z velkých výhod linuxu jsou repozitáře softwaru - buďto v nějakém klikacím nástroji vyberu ze seznamu program, který chci nainstalovat a on se sám stáhne a nainstaluje, nebo k tomu samému použiju příkazovou řádku, která se lépe popisuje na fórech.
Nevím, jak je to přesně s Backtrackem a pokud nefunguje výše zmíněný příkaz, zkus sudo add-apt-repository ppa:pidgin-developers/ppa; sudo apt-get update; sudo apt-get install pidgin
No on je ten BackTrack asi trochu okleštěný a ten repositář v něm není.To je fakt divný, minimálně v 5R1 byl. Teď tam jako není žádné repo?
Zkusím tedy nainstalovat Ubuntu, ale mohl by mě někdo říct, zda bych pak v tom repositáři případně našel BackTrack utility? Já to používám když chci dešifrovat wifi s WEP zabezpečením.Je.
Myslim, ze skor zadanim cesty k spustitelnemu suboru:
/cesta/pidgin
a az je spustitelny subor v adresare, kde to je zkompilovane, v PATH, tak az potom iba pidgin.
Nebrat zle a musim suhlasit, ze takto sa bezne programy neinstaluju. Ale niekto chce backtrack, bo je to "cool". Ale samotny system este nic nehovori o zdatnostiach uzivatela a bez neho je nahrany. Si osobne totiz myslim, ze mnoho instalacii backtrack-u je uplne nezmyselnych a dany uzivatel by bol hovadsky stastny, keby tam dal napr. ubuntu, kde by toto prave riesit nemusel a zaroven mal otvorene moznosti k rozvoju.
Tiskni Sdílej: