abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:11 | Zajímavý článek

    Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:11 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.7. 19:55 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 34
    25.7. 17:33 | Komunita

    MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 14:55 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 14:33 | IT novinky

    Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    24.7. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 13:33 | IT novinky

    Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (28%)
     (28%)
     (6%)
     (5%)
     (4%)
     (1%)
     (3%)
     (25%)
    Celkem 151 hlasů
     Komentářů: 17, poslední 26.7. 20:08
    Rozcestník

    Dotaz: qemu kvm - význam sockets, cores a threads

    29.3.2013 17:43 filbar | skóre: 36 | blog: Denicek_programatora | Ostrava
    qemu kvm - význam sockets, cores a threads
    Přečteno: 381×
    Když se dívám na výpis spuštěných procesů, tak tam u KVMka vidím něco jako
    /usr/libexec/qemu-kvm -S -M rhel5.4.0 -m 4000 -smp 4,sockets=4,cores=1,threads=1
    
    Jaký je význam toho sockets, cores a threads v parametru -smp. Hledal jsem na netu a nic nemůžu najít. Na serveru je procesor Intel Xeon E3–1230v2 QuadCore. Mám ty hodnoty nechat jak jsou přednastavené virt-managerem, nebo je upravit, aby se plně využilo potenciálu CPU?

    Předěm děkuji za odpověď.

    Odpovědi

    29.3.2013 18:32 hermelin | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: qemu kvm - význam sockets, cores a threads
    zrovne tento tyden jsem na to koukal - nasel jsem ze rozdil mezi cores a sockets neni prakticky zadny. Je to pouze z duvodu licenci - protoze nektere OS a aplikace jsou omezovane na pocty procesoru atp.
    29.3.2013 20:27 Šangala | skóre: 56 | blog: Dutá Vrba - Wally
    Rozbalit Rozbalit vše Re: qemu kvm - význam sockets, cores a threads
    Jen logika a man mi říká:
    Počet výpočetních jednotek (celkem) a následuje jejich rozdělení do socket-u (patice), tedy počet „fyzických-virtuálních“ CPU, pak kolik má každé CPU jader a na konec kolik vláken lze použít na jádro.
    Tedy to co máte je jako 4 fyzické jedno-jádrové CPU bez HT.
    Xeon E3-1230V2 by bylo: -smp 8,sockets=1,cores=4,threads=2
    Ale jak píšu jen man a vlastní logika…
    To, že trpíš stihomamem, ještě neznamená, že po tobě nejdou. ⰞⰏⰉⰓⰀⰜⰉ ⰗⰞⰅⰜⰘ ⰈⰅⰏⰉ ⰒⰑⰎⰉⰁⰕⰅ ⰏⰉ ⰒⰓⰄⰅⰎ ·:⁖⁘⁙†
    29.3.2013 20:44 Šangala | skóre: 56 | blog: Dutá Vrba - Wally
    Rozbalit Rozbalit vše Re: qemu kvm - význam sockets, cores a threads
    Jejda a fčul jsem si fšiml že jsem se s vým příkladem trefil do vašeho fyzického CPU.
    Nebylo to myšleno jako nabádání k takovému nastavení, to bylo jen jako příklad. Ono stejně jak čtu toto: „Linux limits the number of usable CPUs to 4“, tak i kdyby jste chtěl víc, tak to nelze…
    Při klasickém spouštění více aplikací či vláken, moc nerozhoduje jestli je to v jakém socketu, či je to jádro nebo jen HT (polovina jádra), takže je, dle mého, putna jak to je, důležitý je součet. A opět podle mě, kdyby jste to nastavil jako HT (protože fyzický CPU je), tak pochybuji, že by to zařídilo, že procesy z pohledu virtuálního PC spuštěné na jedné polovině jádra a na druhé polovině jádra opravdu takto poběží na fyzickém CPU (ale možná se pletu).
    Volbu do toho netahat jádra a thread (HT) beru jako nekonfliktní nejlepší volbu.
    OT: Při běžné práci a větším využití paměti, pokud máte dvě fyzické CPU a každé má „svoji“ pamět, se klidně stane, že výpočet jede na jednom CPU, ale přistupuje k paměti na druhém řadiči od druhého CPU (tedy je to pomalejší).
    To, že trpíš stihomamem, ještě neznamená, že po tobě nejdou. ⰞⰏⰉⰓⰀⰜⰉ ⰗⰞⰅⰜⰘ ⰈⰅⰏⰉ ⰒⰑⰎⰉⰁⰕⰅ ⰏⰉ ⰒⰓⰄⰅⰎ ·:⁖⁘⁙†

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.