Společnost OpenAI rozšířila své API o nové audio modely. Nový model pro převod textu na řeč (text-to-speech model) lze bez přihlašování vyzkoušet na stránce OpenAI.fm.
Příspěvek Bezpečnost paměti pro webové fonty na blogu Chrome pro vývojáře rozebírá, proč se pro zpracování webových fontů v Chrome místo FreeType nově používá v Rustu napsaná Skrifa z Fontations.
V pátek 21. a v sobotu 22. března proběhnou Arduino Days 2025, tj. každoroční „narozeninová oslava“ platformy Arduino. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je bude možné na YouTube. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. V sobotu v Praze na Matfyzu.
Komunitná konferencia Bratislava OpenCamp, ktorá sa uskutoční už o tri týždne 5. 4. 2025 na FIIT STU pozná svoj program – návštevníkom ponúkne 3 paralelné behy prednášok a workshopov na rôzne témy týkajúce sa otvoreného softvéru či otvorených technológií.
Časopis MagPi od nakladatelství Raspberry Pi se s číslem 151 přejmenoval na Raspberry Pi Official Magazine. I pod novým názvem zůstává nadále ve formátu pdf zdarma ke čtení.
Japonská SoftBank Group kupuje firmu Ampere Computing za 6,5 miliardy dolarů. Ampere Computing vyrábí 32-128jádrové procesory Ampere Altra a 192jádrové procesory AmpereOne.
Byla vydána (𝕏) nová verze 2025.1a linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení na blogu.
Po půl roce vývoje od vydání verze 47 bylo vydáno GNOME 48 s kódovým názvem Bengaluru. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Vypíchnout lze počáteční podporu HDR, nová výchozí písma Adwaita Sans a Adwaita Mono, přehrávač zvukových souborů Decibely, Pohodu v Nastavení (Digital Wellbeing), …
Engineering Open House v Red Hatu v Brně proběhne v pondělí 31. března [Facebook].
Byla vydána nová stabilní verze 7.2 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 134. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Zdravím a prosím o pomoc.
Potřebuji vytvořit obraz disku, ale protože mám k dispozici jen externí HDD s fat32 a data na něm už nemám kam přesunout, je třeba zadat parametry pro ddrescue tak, aby obraz rozkouskoval už při zpracování (každá část max 4GB). Zkouším použít parametry
-i, --input-position=<pos> – starting position in input file [0]
-o, --output-position=<pos> – starting position in output file [ipos]
-s, --max-size=<bytes> – maximum size of input data to be copied
ale zřejmě to špatně chápu, protože když se snažím zadat něco jako (příklad)
ddrescue -n -i10M -s10M /dev/sdb sdb.001.ddraw sdb.001.log
vyleze mi soubor o velikosti 20 MB (přičemž 10 MB má hned po vytvoření). Potřebuji zkrátka, aby čtení začalo po 10 MB od začátku disku a velikost té výsledné části byla taky 10 MB.
Jde vůbec docílit toho, co potřebuji? Díky za odpovědi.
a co místo dd použít split ?
cd fat disk
split /dev/sdb -a 4 -b 4096m --verbose
Prozatím jsem použil:
dd_rescue -A /dev/sdb - | gzip -c | split -b 3G - sdb.gz
A pokud jsem se správně dočetl, tak pro ddrescue nejde třeba gzip použít. No, snad se mi z toho obrazu podaří něco zachránit…
http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb456984.aspx
jeste poznamka, tech dd*rescue je nekolik, ty pises dd_rescue, IMHO lepsi je GNU ddrescue
ddrescue -n -i10M -s10M /dev/sdb sdb.001.ddraw sdb.001.log
vyleze mi soubor o velikosti 20 MB (přičemž 10 MB má hned po vytvoření). Potřebuji zkrátka, aby čtení začalo po 10 MB od začátku disku a velikost té výsledné části byla taky 10 MB.
co pridat -o0 ? myslim, ze defaultne da --output-position=--input-position, proto ti to zacne zapisovat output za 10M nul
ale stejne si myslim, ze byses mel drzet me prvni rady, takhle to sice muzes rozkouskovat, ale treba ve tretim kousku budou chyby a ddrescue se je bude snazit cist tyden a na ctvrtej kousek se nedostanes, nebo az disk zdechne
naopak jestli bys to delal v jednom, tak se chyby v tretim preskoci a pojede dal a chybama se bude zabyvat, az bude mit vetsinu disku prectenou po konec
Tiskni
Sdílej: