git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Google představil Gemini, svůj největší a nejschopnější model umělé inteligence.
openSUSE komunita vybírá nová loga. Jedním z cílů je odlišit se od SUSE. Aktuálně probíhá hlasování o logu openSUSE a čtyř distribucí Tumbleweed, Leap, Slowroll a Kalpa.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2023-12-05. Přehled novinek v příspěvku na blogu a poznámkách k vydání. Nově jej lze používat také s tmavým tématem.
Dnes je to 10 let, co byla vytvořena decentralizovaná kryptoměna Dogecoin. Autoři Billy Markus a Jackson Palmer ji původně zamýšleli jako vtip. Znakem kryptoměny je pes Shiba-Inu známý z internetových memů.
vlc dvb-t://frequency=474000000:bandwidth=8 --ts-es-id-pid --programs=1,2,3,4 --sout '#duplicate{dst=std{access=http,mux=ts,url=0.0.0.0:8080/ct1},select="program=1",dst=std{access=http,mux=ts,url=0.0.0.0:8080/ct2},select="program=2",dst=std{access=http,mux=ts,url=0.0.0.0:8080/ct24},select="program=3",dst=std{access=http,mux=ts,url=0.0.0.0:8080/ctsport},select="program=4"}'
Vidíte v něm nějakou chybu?
Pro zjednodušení jsem nechal jen jeden kanál:
vlc dvb-t://frequency=474000000:bandwidth=8 --ts-es-id-pid --programs=1 --sout=#duplicate{dst=std{access=http,mux=ts,url=0.0.0.0:8080/ct1},select="program=1"}
A výsledek je takový, že se spustí VLC, spustí se TV (jen není vidět obraz) a na server se nepřipojím.
Připojím se pouze v případě, že použiji tento konfigurák:
vlc dvb-t://frequency=490000000:bandwidth=8 --programs=513,514,770 --sout=#std{access=http,mux=ts,dst=0.0.0.0:8080}
Tzn. když nepoužiji "#duplicate" a připojuji se přímo na IP:port bez cesty za lomítkem.
TV karta funguje bez potíží, jen ten stream v prvních dvou případech nechodí a já nejsem schopen proč, protože debug kdy spustím vlc s parametrem "-vvv" také nic nevypisuje.
Jinak VLC spouštím pod příkazovým řádkem.
Děkuji za rady a nápady.
--soutkde nevím jestli mám cpát jednoduché uvozovky, nebo rovnítko, nebo nic. Někde píší
--sout '#duplicate...'
, někde --sout='#duplicate...'
a někde bez uvozovek s rovnítkem --sout=#duplicate...
Vyzkoušel jsem všechny případy.
Windows users have to use the --option-name="value" syntax instead of the --option-name value syntax.
Hmm, ale ani tak to nefunguje. I když si pohraju s uvozovkama (jednou použiju jednoduché, podruhé složité,...)
Tiskni
Sdílej: