Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
Společnost Bambu Lab spustila na Kickstarteru kampaň CyberBrick: Beyond Bricks. Jedná se o modulární systém programovatelných a dálkově ovládaných hraček. Objednat si lze jenom moduly s čipy a hračky si vytisknout na 3D tiskárně.
Mikrokontroléry RP2350A a RP2350B jsou již volně v prodeji. Představeny byly v srpnu loňského roku společně s Raspberry Pi Pico 2.
GIMP 3.0 byl oficiálně vydán (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Od 6. do 19. dubna proběhne volba vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie) na další funkční období. Kandidují Gianfranco Costamagna, Julian Andres Klode, Andreas Tille a Sruthi Chandran.
Korespondenční seminář z programování (KSP) pražského Matfyzu pořádá i letos jarní soustředění pro začátečníky. Zváni jsou všichni středoškoláci a starší základoškoláci, kteří se chtějí naučit programovat, lépe uvažovat o informatických úlohách a poznat nové podobně smýšlející kamarády. Úplným začátečníkům bude určen kurz základů programování a kurz základních algoritmických dovedností, pokročilejším nabídneme různorodé
… více »Joe Brockmeier z Linux Weekly News vyzkoušel různé forky webového prohlížeče Mozilla Firefox: především GNU IceCat, Floorp, LibreWolf a Zen. V článku shrnuje, v čem se liší od výchozí konfigurace Firefoxu, co mají za vlastní funkcionalitu, jak a kým jsou udržované atd.
Byl vydán Debian 12.10, tj. desátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Byla vydána nová verze 4.5 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Byla vydána nová verze 8.6.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
vlc dvb-t://frequency=474000000:bandwidth=8 --ts-es-id-pid --programs=1,2,3,4 --sout '#duplicate{dst=std{access=http,mux=ts,url=0.0.0.0:8080/ct1},select="program=1",dst=std{access=http,mux=ts,url=0.0.0.0:8080/ct2},select="program=2",dst=std{access=http,mux=ts,url=0.0.0.0:8080/ct24},select="program=3",dst=std{access=http,mux=ts,url=0.0.0.0:8080/ctsport},select="program=4"}'
Vidíte v něm nějakou chybu?
Pro zjednodušení jsem nechal jen jeden kanál:
vlc dvb-t://frequency=474000000:bandwidth=8 --ts-es-id-pid --programs=1 --sout=#duplicate{dst=std{access=http,mux=ts,url=0.0.0.0:8080/ct1},select="program=1"}
A výsledek je takový, že se spustí VLC, spustí se TV (jen není vidět obraz) a na server se nepřipojím.
Připojím se pouze v případě, že použiji tento konfigurák:
vlc dvb-t://frequency=490000000:bandwidth=8 --programs=513,514,770 --sout=#std{access=http,mux=ts,dst=0.0.0.0:8080}
Tzn. když nepoužiji "#duplicate" a připojuji se přímo na IP:port bez cesty za lomítkem.
TV karta funguje bez potíží, jen ten stream v prvních dvou případech nechodí a já nejsem schopen proč, protože debug kdy spustím vlc s parametrem "-vvv" také nic nevypisuje.
Jinak VLC spouštím pod příkazovým řádkem.
Děkuji za rady a nápady.
--soutkde nevím jestli mám cpát jednoduché uvozovky, nebo rovnítko, nebo nic. Někde píší
--sout '#duplicate...'
, někde --sout='#duplicate...'
a někde bez uvozovek s rovnítkem --sout=#duplicate...
Vyzkoušel jsem všechny případy.
Windows users have to use the --option-name="value" syntax instead of the --option-name value syntax.
Hmm, ale ani tak to nefunguje. I když si pohraju s uvozovkama (jednou použiju jednoduché, podruhé složité,...)
Tiskni
Sdílej: