V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Řešení dotazu:
avconv -codecs|grep '^.EV..S' avconv version 9.4-6:9.4-1, Copyright (c) 2000-2013 the Libav developers built on Mar 24 2013 18:29:15 with gcc 4.7 (Debian 4.7.2-5) Codecs: D..... = Decoding supported .E.... = Encoding supported ..V... = Video codec ..A... = Audio codec ..S... = Subtitle codec ...I.. = Intra frame-only codec ....L. = Lossy compression .....S = Lossless compression ------- .EVI.S ljpeg Lossless JPEG DEVILS jpegls JPEG-LS DEVI.S rawvideo raw video DEVI.S huffyuv HuffYUV DEV.LS h264 H.264 / AVC / MPEG-4 AVC / MPEG-4 part 10 (decoders: h264 h264_vdpau ) (encoders: libx264 ) DEV..S ffv1 FFmpeg video codec #1 DEVI.S zlib LCL (LossLess Codec Library) ZLIB DEV..S qtrle QuickTime Animation (RLE) video DEV..S png PNG (Portable Network Graphics) image DEVI.S ppm PPM (Portable PixelMap) image DEVI.S pbm PBM (Portable BitMap) image DEVI.S pgm PGM (Portable GrayMap) image DEVI.S pgmyuv PGMYUV (Portable GrayMap YUV) image DEVI.S pam PAM (Portable AnyMap) image DEVI.S ffvhuff Huffyuv FFmpeg variant DEVI.S bmp BMP (Windows and OS/2 bitmap) DEV..S zmbv Zip Motion Blocks Video DEV..S flashsv Flash Screen Video v1 DEVILS jpeg2000 JPEG 2000 (decoders: libopenjpeg ) (encoders: libopenjpeg ) DEVI.S targa Truevision Targa image DEVI.S tiff TIFF image DEV..S gif GIF (Graphics Interchange Format) DEVI.S pcx PC Paintbrush PCX image DEVI.S sunrast Sun Rasterfile image DEV.LS dirac Dirac (decoders: libschroedinger ) (encoders: libschroedinger ) DEVI.S v210 Uncompressed 4:2:2 10-bit DEVI.S utvideo Ut Video DEVI.S v410 Uncompressed 4:4:4 10-bit DEVI.S xwd XWD (X Window Dump) image .EVI.S xbmJestli chceš ztrátově, tak není o čem uvažovat -- použij x264. Nebo pokud jsi hipster tak můžeš zkusit HEVC, případně VP9 podle politických preferencí, ale podpora není zatím nic moc.
Nevím co všechno se u tebe skrývá pod pojmen "renderování"Kdenlive (resp. MELT) typicky řeší stmívačky, přechody, vloženou grafiku, úpravy obrazu a další vylomeniny. Když je toho hodně a je to komplikované, nějaký výkon si to vezme.
A co jsem slyšel, tak kvalita je u těchto hw hraček dost otřesná, x264 s presetem ultrafast to má překonávat jak kvalitou tak rychlostí.Stačí se podívat, co leze třeba z levných kamer, co „umí“ H.264 právě pomocí nějakého takového levného čipu.
crf=20
.
f=mp4 hq=1 acodec=aac ab=%audiobitrate+'k' ar=48000 pix_fmt=yuv420p vcodec=libx264 minrate=0 crf=16 g=250 bf=3 b_strategy=1 subcmp=2 cmp=2 coder=1 flags=+loop flags2=dct8x8 qmax=51 subq=7 qmin=10 qcomp=0.6 qdiff=4 trellis=1 aspect=%dar pass=%passes
třeba takhle?
tohle je původní H.264 (ztrátový)
f=mp4 hq=1 acodec=aac ab=%audiobitrate+'k' ar=48000 pix_fmt=yuv420p vcodec=libx264 crf=16 aspect=%dar pass=%passes
Tiskni
Sdílej: