Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jinak je ale koncepce USB sběrnice v protikladu prakticky ke všemu, co by člověk dnes očekával od ethernetu.Co třeba?
Provozoval jsem SSH přes nejlevnější křáp z DX a latence nebyla poznat.
Pokud je komunikace víceméně jednosměrná a na USB nejsou aktivní další zařízení, tak to celkem jde.
Co třeba?
Třeba to, že (nebavíme-li se o 3.0) je half duplex a že na sběrnici může v danou chvíli vysílat pouze jedno zařízení. Výsledkem je, že teoretická propustnost sice vypadá impozantně, ale v praxi je úspěch, když se podaří dosáhnout aspoň poloviny. Oproti tomu half duplex ethernet je už spíš rarita a prakticky dosahovaná propustnost se od teoretické v podstatě neliší.
ale co ten Firewire 1394 o by jit mohlo
Mám pocit že ano, ale nikdy jsem to nezkoušel (ani nic jiného přes Firewire).
Jakej speciani USB databridge mate na mysli??
Našel jsem třeba tohle, ale nemám tušení, jak to funguje a jestli na to není potřeba nějaký speciální software (který dodávají jen pro Windows a Mac).
Tiskni
Sdílej: