Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním mobilní aplikace WeChat a její čínské verze Weixin (dále jen WeChat). Ta sbírá velký objem uživatelských dat, a právě to by – v kombinaci se způsobem jejich sběru – mohlo sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků.
Řešení dotazu:
{ctrl-v}{ctrl-m}
tam nemá být jako literál, ale měl ty klávesové kombinace stisknout, když to psal -- pak ten výraz ale nemůže mít 22 znaků...
sed -i 's/\r//g' ...(GNU).
dos2unix
recode
udělá obojí.
dos2unix
jsem myslel na změnu těch konců řádků dal jsem to pod špatný post.
tr
?
-i
.
Jinak zrovna tohle je práce pro dos2unix/recode/... Proč řešit, jak vypadají v různých systémech konce řádků na úrovni bajtů, když lze problém formulovat na vyšší úrovni?
dos2unix
nebo sed -i -e "s/\r\n/\n/"
.
dos2unix
nemusí být všude k dispozici, u tr
nebo sedu je to riziko podstatně menší. Co se přesného chování vůči nestandardním posloupnostem CR a LF týká, tak tam by se muselo nejdřív přesně definovat, jaké chování se považuje za "správné". Slušně vychovaný textový soubor by měl obsahovat buď jen LF nebo jen CRLF (nebo jen CR, bereme-li v úvahu i jablečné).
dos2unix
nebo sed
. Uznávám že neslušný soubor do kterého by někdo naivně namlátil CR někam dovnitř do kódu si zaslouží aby byl nejlépe pomocí tr
nebo sed s/\r//
neznehodnocen a viník tímto odhalen a potrestán :D
Tiskni
Sdílej: