Zero Day Initiative zveřejnila informace o 6 bezpečnostních chybách (1, 2, 3, 4, 5, 6) v MTA Exim. Nejvážnější z nich CVE-2023-42115 má CVSS 9.8. Na opravě chyb se pracuje.
Knihovna libvpx byla vydána ve verzi 1.13.1. Řešena je kritická bezpečnostní chyba CVE-2023-5217 (heap buffer overflow in vp8 encoding). Chyba je již opravena také v Chrome / Chromium 117.0.5938.132 a Firefoxu 118.0.1.
Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).
Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Za prvé mají ošklivé podmínkyCo konkrétně (nepoužívám je)? Teď jsem to prolítl a našel jsem, že můžou dle své libovůle mazat, ale to je asi všude.
Vzhledem k tomu, že na projektu dělám sám, tak nemám potřebu jeho vývoj svěřit do sítě nějakého jiného systému. Za a) by to byla velká administrace. Za b) od doby, co si pan Snowden hraje reality show Terminal, mám důvěru jen v to, co mám u sebe. Zatím zvěřejňuji jen verze a k tomu odpovídající zdrojové kódy, až bude třeba někam umístím i svn.Jinak řečeno, další one-man show. Komunita se neměří počtem stažení, ale počtem patchů. Až zjistíš že už tě to nebaví nebo nemáš čas, tak je pozdě budovat "komunitu", o mrtvej projekt nikdo nezavadí.
Zatím se mi s svn pracuje bez problémů a tak nemám důvod přecházet ke gitu.Samotnýmu by se ti nejspíš pracovalo bez problémů i s cvs neřkuli rcs. Znamená to že jsou to lepší nástroje, nebo že jsi líná konzerva?
Tiskni
Sdílej: