Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Not starting NFS kernel deamon>no exportsTo je hláška NFS - Network File System - která říká, že nezavede svůj kernelový modul, protože nemáš definované žádné sdílení pomocí toho NFS, takže není potřeba. Toho si nemusíš všímat, tvůj problém bude pravděpodobně někde kolem konfigurace X.
Jak jsi tam tu instalaci dostal? Použil jsi ten unetbootin jak jsem psal, a nebo jsi tam jenom nakopíroval stažené iso? V druhém případě to samozřejmě fungovat nebude.
A seš si jistý, že to startuješ z toho USB? Musíš to buď nastavit v BIOSu a nebo vybrat z Boot menu (typicky se do něj leze pomocí F12 při startu počítače, ale může to být i jiná klávesa, stačí pozorně sledovat obrazovku pri spuštění počítače, bývá to tam napsáno, spolu s s tím jak se leze do BIOSu).
Ale ten unetbootin nestahuj na tu flashku, stejně tak tu instalaci tam nekopíruj! Stáhni si ve Vistách unetbootin pro windows, připoj tu flashku k tomu počítači s Vistama, stáhni z ubuntu.com iso obraz instalace Ubuntu 13.04 - bude se ten soubor jmenovat ubuntu-13.04-desktop-i386.iso, pak spusť na těch Vistách ten unetbootin, zaklikni Diskimage, vyber ten soubor s tou instalací Ubuntu, vyber písmenko Drive pod kterým tam máš připojenou flashku a kam tu instalaci chceš dostat a dej OK.
Pak tu flashku odpoj od Vist, strč do notebooku a nastartuj notebook - teď ale přichází ta ožehavá věc - umí či neumí ten tvůj notebook tu instalaci z toho USB nastartovat? V BIOSu bys tu flashku měl při nastavování boot priority vidět pod HDD, jestli tam bude tak ji vyber a nech systém z té flashky nastartovat. Jestli tam nebude tak smůla, budeš muset čachrovat s CD.
1. Na fungujucom PC (pre system Windows):
a: stiahnut Unetbootin
b: vlozit USB (najlepsie, aby bolo uplne prazdne)
c: spustit Unetbootin
d: ja tam mozno vybrat ISO subor pozadovanej linuxovej distribucie, ktoru chcete nainstalovat
e: vybrat pismeno jednotky, ktora patri USB disku
f: spustit
g: po skonceni (netreba restartovat) odpojit USB
2. Postihnuty notebook:
a: vlozit USB pripravene v predoslych krokoch
b: skusit nabootovat z USB (na mojom notebooku sa to deje automaticky bez prestavovania v BIOS-e alebo pouzitia F12)
c: postup podla pokynov na obrazovke
Snazil som sa to napisat tak, aby nedoslo k omylom. Snad to pomoze.
Tiskni
Sdílej: