Kdo chce podpořit společnost Nintendo v jejím boji proti open source softwaru (Ryujinx, yuzu, …), může si koupit Nintendo budík Alarmo za 100 dolarů. Za jak dlouho bude na budík naportován Doom?
Včera měl na Maxu premiéru film Money Electric: The Bitcoin Mystery (Tajemství Bitcoinu). Tvrdí, že Satoshi Nakamoto je bitcoinový vývojář Peter Todd. Ten to odmítá.
Tým soulscircuit pracuje na open source přenosných počítačích pilet 5 console a pilet 7 tablet postavených na Raspberry Pi 5. V plánu mají kampaň na Kickstarteru.
Soud ve Spojených státech nařídil společnosti Google, aby otevřela svůj obchod s aplikacemi Google Play konkurenci. Uživatelé systému Android mají získat více možností stahovat aplikace a platit za transakce v nich uskutečněné. Rozsudek navazuje na loňský verdikt poroty týkající se tvůrce hry Fortnite, firmy Epic Games.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.3. Vylepšena byla správa notifikací i vlastní vzhled.
Organizace Free Software Foundation Europe u příležitosti včerejšího Dne Ady Lovelace vydala pod licencí CC BY-SA (Uveďte původ - Zachovejte licenci) půlhodinový animovaný film Ada & Zangemann - Příběh softwaru, skateboardů a malinové zmrzliny vycházející ze stejnojmenné knížky (online verze ve francouzštině).
Byla vydána nová verze 1.11.0 dynamického programovacího jazyka Julia (Wikipedie) určeného zejména pro vědecké výpočty. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání. Aktualizována byla také dokumentace. S vydáním verze 1.11 se předchozí verze 1.10 stala novou LTS verzí nahrazující verzi 1.6.
Byla vydána nová verze 6.8 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.5.6.
Byla vydána nová stabilní verze 6.8 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o LTS verzi. Pro komerční uživatele byla prodloužena podpora ze 3 na 5 let.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.2 (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovky v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
du -s /var/log/
dává pořád (skoro) stejnou hodnotu. Kde a jak bych mohl hledat jinde? Dík za každé postrčení vpřed.
Řešení dotazu:
du -hs /*a kouknout kde to pribyva? :)
du -hs /proc
du: nelze přistoupit k „/proc/22896/task/22896/fd/4“: Adresář nebo soubor neexistuje du: nelze přistoupit k „/proc/22896/task/22896/fdinfo/4“: Adresář nebo soubor neexistuje du: nelze přistoupit k „/proc/22896/fd/4“: Adresář nebo soubor neexistuje du: nelze přistoupit k „/proc/22896/fdinfo/4“: Adresář nebo soubor neexistuje du: nelze přistoupit k „/proc/22898“: Adresář nebo soubor neexistuje du: nelze přistoupit k „/proc/22899“: Adresář nebo soubor neexistuje du: nelze přistoupit k „/proc/22900“: Adresář nebo soubor neexistuje du: nelze přistoupit k „/proc/22901“: Adresář nebo soubor neexistuje du: nelze přistoupit k „/proc/22902“: Adresář nebo soubor neexistuje du: nelze přistoupit k „/proc/22903“: Adresář nebo soubor neexistuje du: nelze přistoupit k „/proc/22904“: Adresář nebo soubor neexistuje du: nelze přistoupit k „/proc/22905“: Adresář nebo soubor neexistuje 0 /procJsem root, takže bych se velikost /proc dozvědět měl, ne?
du
na všech složkách je 3,1 GiB, ale df
tvrdí, že obsazené místo je 5,4 GiB. To je víc, než zarážející....
/var
, /tmp
a /home
(pokud jsou na stejném disku). Taky je možné, že to bude nějaký dočasný (ve VFS neexistující) soubor, to se potom velmi těžko zjišťuje, ale v iotop
bude vidět, který proces jak zapisuje.
/home
je na jiné části disku, /tmp
má 36 kB, a /var
410 MB. Navíc nesedí součet co vypíše du
a df
.
iotop
skutečně ukazuje, že proces rsyslogd -c4
píše rychlostí asi 150 kB za sekundu. Ale kam?
/var/log/syslog
, který jsem před tím v zápalu boje smazal a tedy neexistoval. Teď už je to on, kdo neústále nabývá na velikosti. Ty chybějící 2 GiB jsou ale zpátky! Děkuju moc za tip.
V tom logu se neustále opakuje jeden řádek:Aug 30 16:59:17 adfontes atd[14487]: File a00153015e0ad1 is in wrong format - abortingTo vypadá, jako soubor cronu, který se ale odmítá nechat restartovat...
/proc
/var/spool/cron/atjobs
, které stejně měly nulovou velikost. Úspěšně jsem restartoval cron
. Soubor syslog
přestal konečně nabobtnávat. To vyřešilo můj problém. Děkuju moc všem.
Tiskni Sdílej: