OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Accept-Ranges bytes Content-Length 2988 Content-Type text/plain Date Wed, 25 Sep 2013 20:02:53 GMT Last-Modified Sat, 10 Oct 2009 06:59:35 GMT Server nginx/0.7.67Aha. Porucha není na vašich přijímačích .. No ale smajlíky stejně neumím vkládat .. v profilu je mám povolené, možná jsem něco přehlíd, a taky mně teda už štve, že na to nemůžu přijít, když vidím, že někteří přispěvatelé je v odpovědích mají... no ať mně husa kopne !! :D :D Ale tak vážně lidi, jak ty smajlíky děláte ?? A díky za nápomoc. Milan
Řešení dotazu:
Pokud se něco zásadního nezměnilo, obrázkové smajlíky se defaultně zobrazují automaticky, pokud si příjemce (ten, kdo příspěvek čte) jejich zobrazování nevypnul. Pokud někdo chce, aby se v jeho příspěvcích smajlík zobrazoval normálně (tj. znakově) všem, lze toho docílit trikem, že se některý znak zapíše entitou, např. ":-)
".
Je ale samozřejmě možné, že zmíněný řetězec ":D" není mezi těmi, které se na obrázky převádějí. To nemůžu posoudit, obrázkové smajlíky mám vypnuté a zapínat si je kvůli tomu nebudu.
Pokud se něco zásadního nezměnilo, obrázkové smajlíky se defaultně zobrazují automaticky, pokud si příjemce (ten, kdo příspěvek čte) jejich zobrazování nevypnul.Ano, ale zrovna :D to nepřevádí, fungují jen varianty s nosem.
Já mam zdroják stránky jen pokud v editoru chci přidat URL.
Tiskni
Sdílej: