Textový editor Neovim byl vydán ve verzi 0.11 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu a poznámkách k vydání.
Živé ISO obrazy Debianu Bookworm jsou 100 % reprodukovatelné.
Boudhayan "bbhtt" Bhattcharya v článku Uzavření kapitoly o OpenH264 vysvětluje, proč bylo OpenH264 odstraněno z Freedesktop SDK.
Představeny byly nové verze AI modelů: DeepSeek V3-0324, Google Gemini 2.5 a OpenAI 4o Image Generation.
XZ Utils (Wikipedie) byly vydány ve verzi 5.8.0. Jedná se o první větší vydání od backdooru v XZ v loňském roce.
Byla vydána nová verze 0.40.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.
Byla vydána nová verze 2.20 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), byl vydán ve verzi 1.3.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Vypíchnut je interaktivní HTML BOM (Bill of Materials) a počáteční podpora Rustu. Zdrojové kódy LibrePCB jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Minulý měsíc Hector "marcan" Martin skončil jako upstream vývojář linuxového jádra i jako vedoucí projektu Asahi Linux. Vývoj Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon, ale pokračuje dál. Byl publikován březnový přehled dění a novinek z vývoje. Vývojáře lze podpořit na Open Collective.
Ruská firma Operation Zero nabízí až $4 miliony za funkčí exploit komunikační platformy Telegram. Nabídku učinila na platformě X. Firma je známá prodejem exploitů ruské vládě a soukromým společnostem. Další informace na securityweek.com.
RewriteRule ^(.*)$ ?$1 [QSA,L]potřebuji aby to dělalo následující, když zadám http://www.domain.ltd/foo/bar/new
echo $_GET[0] //foo echo $_GET[1] //bar echo $_GET[2] //newPeru se s tím dva dny ale prostě to zapsat jedním řádkem nejde
RewriteRule ^/(.*)/(.*)/(.*)$ ?foo=$1&bar=$2&new=$3 [L]
RewriteRule ^([^/]+)/([^/]+)/([^/]+)/([^/]+)/([^/]+)/([^/]+)/([^/]+)/([^/]+)/([^/]+)?/?/?/?/?/?$ ?0=$1&1=$2&2=$3&3=$4&4=$5&5=$6&6=$7&7=$8&8=$9 [L,QSA]a problém je v tom, že každý web potřebuje jiný počet proměnných. Navíc tohle pravidlo zabere v .htaccess s devíti proměnnýma 35 řádků.
1) nejsem si jistý, jestli je takový údaj vždy možné ze serveru získat.. 2) musel bych to pole předávat všem class či funkcím, což si myslím, že je škodaOpravdu by to nešlo dostat do superglobální proměnné? Byla by to velká prasárna to udělat jak popisuješ a result uložit do $_GET ? Díky
$_GET = explode($_SERVER['foo']);
http://www.foo.bar/jedna/dve/honza/jdedostanu, že stránka neexistuje, což je pochopitelné, jelikož hledá fyzické adresáře... ovšem nevím jak to ošetřit.. Díky
RewriteRule ^(.*)/$ index.php?mod-auto-rewrite=$1 [L,QSA]
$_MYGET = explode( '/', $_GET['mod-auto-rewrite'] );
RewriteRule .* /index.php [QSA]
Prasárna? No jak se to vezme. Většina pokročilejších (ne-PHP) jazyků tenhle přístup používá.
Tiskni
Sdílej: