Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Chromium jako takove samo o sobe to neumi, proto se pouziva RSS doplnek a staci jen upravit nastaveni.
vi ~/.kde/share/kde4/services/feed.protocol
[Protocol]
exec=/usr/bin/akregator -a %u
protocol=feed
input=none
output=none
helper=true
listing=false
reading=false
writing=false
makedir=false
deleting=false
Do dnesniho dne - 3 cele dny :), kdy jsem upgradoval z 29.x.x.x problem nebyl, fungovalo to presne tak, jak jsem chtel a byl navykly. Avsak od 30.0 nefunguje. Doplnek jako takovy funkcni je, Akregator take bezi, ale Chromium mi do Importu feed neprida.
Netusite nekdo, v cem je zakopany pes? Pripadne jak to resit bez pouziti KParts pluginu do Chromium. Mozna delam nekde botu ja nebo existuje lepsi reseni, ale tohle me napadlo jako nejmensi cesta odporu. S Chroumium zacinam a pozvolna chapat a obevovat jeho moznosti.
Druhou cast dotazu bych venoval jeste cache. Neptam se, jak ji presmerovat treba do RAM disku a nemam obavy o SSD, ale ptam se, jestli existuje "vychytavka", kterou mu zrusim cache uplne bez nasilnosti poslat ho do null. Zkratka neco, jako about:conig a prehodit dve polozky z True na False. Diky za kopanec
Pro uplnost uvadim verze Chromium a KDE.
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: