Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 9.0 vydáno v nové stabilní verzi 10.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je nová architektura ARM64EC a podpora High DPI škálování.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
Společnost DeepSeek představila (𝕏) AI model DeepSeek-R1 (Hugging Face) srovnatelný s OpenAI o1 a uvolnila jej pod open source licencí MIT, tj. zdarma i pro komerční použití.
GKrellM (GNU Krell Monitors, Wikipedie), tj. grafická aplikace pro sledování systémů a různých událostí, byla po pěti a půl letech vydána v nové verzi 2.4.0. Přehled novinek na Gitea.
Americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se $Melania. Donald Trump vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
TikTok ve Spojených státech v sobotu večer místního času přerušil činnost. Uživatelé čínskou firmou vlastněné sociální sítě dostali zprávu, že aplikaci kvůli zákazu nelze používat. TikTok je momentálně nedostupný v obchodech s aplikacemi Google Play a App Store. Podle zákona přijatého loni a potvrzeného v pátek soudem měla platforma do dneška přerušit spojení se svou mateřskou společností ByteDance, která sídlí v Číně, nebo činnost v
… více »Chromium jako takove samo o sobe to neumi, proto se pouziva RSS doplnek a staci jen upravit nastaveni.
vi ~/.kde/share/kde4/services/feed.protocol
[Protocol]
exec=/usr/bin/akregator -a %u
protocol=feed
input=none
output=none
helper=true
listing=false
reading=false
writing=false
makedir=false
deleting=false
Do dnesniho dne - 3 cele dny :), kdy jsem upgradoval z 29.x.x.x problem nebyl, fungovalo to presne tak, jak jsem chtel a byl navykly. Avsak od 30.0 nefunguje. Doplnek jako takovy funkcni je, Akregator take bezi, ale Chromium mi do Importu feed neprida.
Netusite nekdo, v cem je zakopany pes? Pripadne jak to resit bez pouziti KParts pluginu do Chromium. Mozna delam nekde botu ja nebo existuje lepsi reseni, ale tohle me napadlo jako nejmensi cesta odporu. S Chroumium zacinam a pozvolna chapat a obevovat jeho moznosti.
Druhou cast dotazu bych venoval jeste cache. Neptam se, jak ji presmerovat treba do RAM disku a nemam obavy o SSD, ale ptam se, jestli existuje "vychytavka", kterou mu zrusim cache uplne bez nasilnosti poslat ho do null. Zkratka neco, jako about:conig a prehodit dve polozky z True na False. Diky za kopanec
Pro uplnost uvadim verze Chromium a KDE.
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni Sdílej: