Tesseract OCR (Wikipedie), open source nástroj pro strojové rozpoznávání znaků z obrazových dat, byl vydán ve verzi 5.2.0. Vedle různých vylepšení a oprav chyb přináší například počáteční podporu Intel AVX512F.
Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook představili notebook KDE Slimbook 4 s Ryzen 5700U s předinstalovaným KDE neon.
Po téměř 9 letech od vydání wxWidgets (Wikipedie) verze 3.0.0 byla vydána nová stabilní verze 3.2.0 tohoto grafického toolkitu. Přehled novinek v oznámení.
Squeak (Wikipedie), open source implementace programovacího jazyka a prostředí Smalltalk, byl vydán ve verzi 6.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Lennart Poettering skončil v Red Hatu a nastoupil do Microsoftu [Phoronix].
Na GitHubu byl zveřejněn kouzelnický projekt The Nettle Magic Project s obsáhlou dokumentací. Nejenom kouzelníci si mohou cinknout karty a rozpoznávat je například pomocí Raspberry Pi Zero W s NoIR kamerkou.
SpaceVim je komunitně řízená modulární distribuce textového editoru Vim s pluginy a nastaveními aneb ultimátní vimrc. Vydána byla nová major verze 2.0.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
V kryptografické knihovně OpenSSL byly nalezeny a ve verzích 3.0.5 a 1.1.1q opraveny bezpečnostní chyby CVE-2022-2274 a CVE-2022-2097. Závažnější z nich CVE-2022-2274 v implementaci RSA na X86_64 s AVX512IFMA se týká pouze větve 3.0. Zneužit ji lze k RCE, tj. vzdálenému spuštění kódu.
Evropský parlament schválil Akt o digitálních službách (Digital Services Act (DSA)) a Akt o digitálních trzích (Digital Markets Act (DMA)). Oba akty mají za cíl řešit společenské a hospodářské dopady technologického průmyslu tím, že stanoví jasné normy pro fungování a poskytování služeb v EU v souladu se základními evropskými právy a hodnotami.
Poradi mi niekto, co si mam precitat, ak chcem vediet ako sa adresuju pocitace za routerom, resp. ako sa to robi.
Mam tu ISDN router, teda dialup, ktory nema pevnu IP - nakolko to stazuje adresovanie, ak sa chcem napr. prihlasit na SSH server za takymto routerom ?
Tiskni
Sdílej: