abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:11 | Nová verze

    Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:22 | Nová verze

    3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 22:22 | Komunita

    Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    14.7. 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    13.7. 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (26%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 399 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: Vlastní Cloud: WebDav nebo Samba+OpenVPN ?

    16.1.2014 16:28 Luky
    Vlastní Cloud: WebDav nebo Samba+OpenVPN ?
    Přečteno: 499×
    Rád bych se zeptal jaké řešení zvolit. Ukládat vlastní data, fotky atd.mimo vlastní řešení mě přijde přinejmenším hodně odvážné. Již delší dobu zvažuji kterou cestou se dát? Momentálně mám dobrou(dlouholetou) zkušenost s aplikací EGROUPWARE kde je mimo jiné i správce souborů, který lze používat i z mobilu (přes webdav klienta) ale i na KDE i na windows (přes NETDRIVE) jako vzdálený disk. Jde mě hlavně o bezpečnost dat. Pokud použiji EGROUPWARE případně OwnCloud tak se data ukládají na disk pomocí VFS a MySQL. Mám obavy, že je tam víc možností kde může nastat problém. Při poškození databáze přicházím o soubory?! Z tohoto pohledu mě přijde bezpečnější SAMBA + OpenVPN. Taky mám pocit, že toto řešení je i rychlejší. Pokud máte vlastní zkušenost dejte prosím váš tip. Děkuji.

    Odpovědi

    16.1.2014 17:37 Sten
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vlastní Cloud: WebDav nebo Samba+OpenVPN ?
    U eGroupware dojde při pádu databáze ke ztrátě jmen souborů, ale soubory zůstanou. To samozřejmě stejně není úplně dobré řešení. Nicméně je poměrně jednoduché rozjet WebDAV přes nějaký webový server (Apache jej umí; nginx neumí PROPFIND a OPTIONS, takže se dá použít jen velmi omezeně).
    martin-ux avatar 16.1.2014 20:03 martin-ux | skóre: 18 | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vlastní Cloud: WebDav nebo Samba+OpenVPN ?

    ja pouzivam vlastny "cloud", tj samba/nfs + pptp/openvpn.
    OS FreeBSD, samba bezi v jaily. ZFS+snapshots ako backend pre archive backup. prefiltrovane tak, ze len pptp client sa dostane na sambu.

    moje osobne data delim na public a private. public je to, k comu sa teoreticky moze dostat kazdy (audio/video/pdf, etc.).
    client sa vie dostat k datam 2 sposobmi: pptp/openvpn alebo rsync.

    prvy sposob je viac menej jasny - pri prihlaseni moze remote share mountnut cez sambu/nfs.
    druhy sposob vyuzivam na sync dat bud do share-u alebo z neho. typickym prikladom je firemny book. po reinstalovani booku potrebujem data syncnut zo sharu na book. na windows pouzivam cwrsync. ak zmenim nejake data na firemnom booku, rsyncom ich poslem spatne na share. jeden z dovodov (nie rozhodujuci) na tento sposob je firemny firewall.

    ..when you do things right, people won't be sure you've done anything at all..

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.