abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    včera 16:55 | IT novinky

    Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.9. 14:11 | Pozvánky

    Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.9. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    22.9. 11:22 | Zajímavý článek

    Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.9. 09:11 | Nová verze

    Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    22.9. 08:55 | Zajímavý článek

    Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.9. 08:11 | Zajímavý článek

    Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    21.9. 14:33 | Nová verze

    Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.9. 13:22 | Zajímavý software

    Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Knihy s linuxovou tematikou
     (19%)
     (15%)
     (50%)
     (27%)
    Celkem 272 hlasů
     Komentářů: 11, poslední 17.9. 19:19
    Rozcestník

    Dotaz: Vlastní Cloud: WebDav nebo Samba+OpenVPN ?

    16.1.2014 16:28 Luky
    Vlastní Cloud: WebDav nebo Samba+OpenVPN ?
    Přečteno: 467×
    Rád bych se zeptal jaké řešení zvolit. Ukládat vlastní data, fotky atd.mimo vlastní řešení mě přijde přinejmenším hodně odvážné. Již delší dobu zvažuji kterou cestou se dát? Momentálně mám dobrou(dlouholetou) zkušenost s aplikací EGROUPWARE kde je mimo jiné i správce souborů, který lze používat i z mobilu (přes webdav klienta) ale i na KDE i na windows (přes NETDRIVE) jako vzdálený disk. Jde mě hlavně o bezpečnost dat. Pokud použiji EGROUPWARE případně OwnCloud tak se data ukládají na disk pomocí VFS a MySQL. Mám obavy, že je tam víc možností kde může nastat problém. Při poškození databáze přicházím o soubory?! Z tohoto pohledu mě přijde bezpečnější SAMBA + OpenVPN. Taky mám pocit, že toto řešení je i rychlejší. Pokud máte vlastní zkušenost dejte prosím váš tip. Děkuji.

    Odpovědi

    16.1.2014 17:37 Sten
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vlastní Cloud: WebDav nebo Samba+OpenVPN ?
    U eGroupware dojde při pádu databáze ke ztrátě jmen souborů, ale soubory zůstanou. To samozřejmě stejně není úplně dobré řešení. Nicméně je poměrně jednoduché rozjet WebDAV přes nějaký webový server (Apache jej umí; nginx neumí PROPFIND a OPTIONS, takže se dá použít jen velmi omezeně).
    martin-ux avatar 16.1.2014 20:03 martin-ux | skóre: 18 | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vlastní Cloud: WebDav nebo Samba+OpenVPN ?

    ja pouzivam vlastny "cloud", tj samba/nfs + pptp/openvpn.
    OS FreeBSD, samba bezi v jaily. ZFS+snapshots ako backend pre archive backup. prefiltrovane tak, ze len pptp client sa dostane na sambu.

    moje osobne data delim na public a private. public je to, k comu sa teoreticky moze dostat kazdy (audio/video/pdf, etc.).
    client sa vie dostat k datam 2 sposobmi: pptp/openvpn alebo rsync.

    prvy sposob je viac menej jasny - pri prihlaseni moze remote share mountnut cez sambu/nfs.
    druhy sposob vyuzivam na sync dat bud do share-u alebo z neho. typickym prikladom je firemny book. po reinstalovani booku potrebujem data syncnut zo sharu na book. na windows pouzivam cwrsync. ak zmenim nejake data na firemnom booku, rsyncom ich poslem spatne na share. jeden z dovodov (nie rozhodujuci) na tento sposob je firemny firewall.

    ..when you do things right, people won't be sure you've done anything at all..

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.