abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:55 | Pozvánky

    Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:22 | Komunita

    GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    10.5. 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    9.5. 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    7.5. 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 584 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Dotaz: Jak zanalygovat okolní wifi provoz

    12.2.2014 00:37 wupset
    Jak zanalygovat okolní wifi provoz
    Přečteno: 489×
    Ahoj. Ve wifi síti mám několik klientů, kteří mají problémy (navázání spojení, vypadávání spojení) při komunikaci s access pointy. Je nějaká možnost změřit, co se ve "vzduchu" děje? Vím, že se dá wifi karta přepnout do promiskuitního režimu, ale potřeboval bych něco, co by mi řeklo, který klient zrovna vysílá, jestli nejsou někde kolize při vysílání klientů (tj. v podstatě ověřit jak funguje CSMA/CA), jestli wifi neruší okolí (telefony a různé další bezdrátové blbosti) apod. Předpokládám, že wiresharkem si moc nepomůžu a možná hardware počítače (wifi karta) toho také moc nepustí, ale rád bych změřil, co se dá. Poradíte prosím nějaký software?

    Odpovědi

    12.2.2014 11:16 gogol
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zanalygovat okolní wifi provoz
    Promiskuita je pri wifi malo platna. Skor je nutne pouzit monitor mod ak uz chces nieco zistovat. Ked mas problem na AP, tak musis sledovat tie veci na AP a nie na pocitaci. Aj ked wireshark patri medzi spickove sietove analyzatory, tak v tomto pripade si s nim moc nepomozes a ako asi tusis, tvojim najlepsim pomocnikom bude wifi karta a jej ovladac. Wifi karta vie merat ohromne mnozstvo veci, akurat ovladace su casto spravene tak, ze tie udaje(hodnoty) vobec neskumaju (neanalyzuju) a neposkytuju dalej do user priestoru. Z tohoto pohladu ak chces sledovat co sa deje vo "vzduchu" budes si musiet napisat svoj ovladac, alebo upravit nejaky stavajuci. Samozrejme ten, ktory je na AP, alebo na zariadeni, ktore analyzujes.
    13.2.2014 04:17 wupset
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zanalygovat okolní wifi provoz
    Takže hotové softwarové řešení neexistuje? AP jsem samozřejmě debugoval co to šlo a podle porovnání chyb s googlem je to slabý signál vysílače (tj. klienta), který je ale pár metrů od AP. A hlavně 1 klient se spojil OK, 2. taky a pak třeba oba najednou vypadly a už to nefungovalo nějakou dobu. Na takové věci mi debugování AP moc nepomůže. Jinak co se týče wifi ovladačů, tak jsem to chtěl měřit notebookem, kde mám intel wifi kartu a podle aircrack-ng je s tímto kompatibilní, tzn. asi by měla umět monitor mód a možná i něco navíc.
    13.2.2014 09:49 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zanalygovat okolní wifi provoz
    Pred lety jsem pouzival na mereni netstumbler..
    13.2.2014 16:59 gogol
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zanalygovat okolní wifi provoz
    Existuje spektralny analyzator ako hotove riesenie napriklad Wi-Spy. Zobrazi ti to pekne grafy co je okolo zariadenia na ktorom to prevadzkujes, ovsem nepovie ti to preco AP stratil, alebo neprijal ramce, ktory klient uricete poslal. Ovladac je jediny program, ktory spolupracuje s wifi kartou na tak nizkej urovni, aby si mohol zodpovedat otazku preco nastala zrovna tato situacia. Ak mas k wifi karte doplnkovu bezdratovu utilitu, ktora vie z ovladaca vytiahnut detajlnejsie hodnoty je mozne ju pouzit. Hodnoty PER (packet error), SNR, sum su dobrym voditkom preco zlyhava komunikacia. Da sa orientovat aj podla chybovych stavov o pocte vyradenych, alebo stratenych ramcov. Slaby signal nevadi. Je ovsem nutne zabezpecit aby bol kvalitny (bez chyb v prenose). Ako ti prosimta mohol google povedat, ze mas slaby signal ? Ja ked nieco meriam a zistujem, tak to meriam wifi kartou a upravenym ovladacom, tudiz realne vidim co som nameral.
    13.2.2014 09:59 xxl | skóre: 26
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zanalygovat okolní wifi provoz
    Nevím, jestli je to úplně ono, ale kismet.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.