Výsledek hlasování: Výchozím grafickým motivem Debianu 13 aneb Trixie bude Ceratopsian.
Rodina jednodeskových počítačů Orange Pi se rozrostla (𝕏) o Orange Pi 5 Ultra.
Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla vydána v nové verzi 2.2.0. Nově lze nastavit vlastní obrázky pro jednotlivé datové schránky pro jejich lepší identifikaci v seznamu schránek. Přidán byl editor vnitřních nastavení aplikace, který slouží jako přehled všech hodnot, které aplikace udržuje.
Společnost DuckDuckGo stojící za stejnojmenným vyhledávačem letos věnovala 1,1 milionu dolarů na podporu digitálních práv, online soukromí a lepšího internetového ekosystému. Peníze byly rozděleny mezi Electronic Frontier Foundation (EFF), Public Knowledge, ARTICLE 19, Demand Progress, European Digital Rights (EDRi), Fight for the Future, The Markup, OpenMedia, Restore the Fourth, Signal, Surveillance Technology Oversight
… více »LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), byl vydán ve verzi 1.2.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Vypíchnut je import knihoven KiCadu. Zdrojové kódy LibrePCB jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Při mezinárodní operaci byla zablokována pokročilá služba pro šifrovanou komunikaci MATRIX, oznámil úřad pro evropskou justiční spolupráci Eurojust. K uzavření služby podle něj vedlo vyšetřování společného týmu, na němž se podílely francouzské a nizozemské úřady a který byl zřízen při Eurojustu. Službu podle něj využívaly kriminální živly. Tato služba MATRIX nemá nic společného s nadací Matrix a protokolem Matrix.
Národní filmový archiv spustil nový YouTube kanál Filmová klasika, který veřejnosti postupně zpřístupní vybrané české filmy. Nabídne především tituly, které obecenstvo v běžné nabídce televizí nebo VOD platforem nenajde. Dnes v 18:00 kanál odstartoval kultovním snímkem Kouř režiséra Tomáše Vorla. Divačky a diváci se pak každý týden budou moci těšit na dva nové filmy, které se na novém kanálu objeví vždy v úterý a v pátek. Spolu s Kouřem nabídla Filmová klasika ještě další desítku filmů ke zhlédnutí.
Příspěvek na blogu Raspberry Pi informuje, že Steam Link běží už i na Raspberry Pi 5. Nejnovější verze podporuje H.264 (1080p s 144 FPS) i HEVC (4K s 60 FPS a 1080p s 240 FPS).
Na čem aktuálně pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za listopad (YouTube).
Byla vydána nová verze 14.2 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Používám Openfire. Žádné ztrácení zpráv jsem nezaznamenal, přestože ztrát spojení je spousta.
V budoucnu hodlám vyzkoušet ještě Tigase, ale to bude ve vzdálené budoucnosti, protože na to nemám čas. Hlavním důvodem pro změnu bude (údajně) podpora pro streamování všeho druhu (videohovory atd.) v Tigase, což s Openfire trochu skřípá. (Podstatnou otázkou ovšem zůstává, jestli je to spíš problém Openfire nebo problém léta neopravovaných bugů v Jabber klientech.)
No, s tím Psi+ problém trochu je, většinou se musí patchnout a překompilovat (kni)hovna qca. Ale pak funguje skvěle. Jitsi a Pidgin fungují out-of-the-box, ale zase nemají tolik zajímavých funkcí jako Psi+. Například mi ve většině univerzálních klientů chybí možnost poslat někomu Jabber zprávu do konkrétního zdroje. V dnešní době je každý připojený asi tak z pěti zařízení, ale málokdo má automaticky nastavené priority zdrojů tak, aby mu zpráva došla tam, kam má. Nebo se taky může stát, že někomu chci poslat zprávu, kterou stejně může řešit jedině u kompu a ne s mobilem v ruce. Přesně v takovém případě se hodí vybrat zdroj a neotravovat toho člověka předem. V tomto ohledu Psi+ zkrátka rulezzz.
Mozna to vsechno vychazi z meho nepochopeni xmpp jako takoveho, nebo z me predstavy, jak bych chtel, aby to fungovalo Proste jsem si predstavoval, ze to bude fungovat jako ten imap, ke kteremu casto xmpp lide prirovnavaji.Osobně se zatím s žádnými lidmi, co by XMPP přirovnávali k IMAPu neznám. Naopak mám za to, že vychází z tradičního návrhu instant messaging systémů. Ale je relativně volně rozšiřitelný, pokud má někdo zájem komunitu trochu vést.
Proste poslu zpravu, ulozi se na server a KLIENT se pokusi ji zobrazit.Ukládání na serveru se v IM i v XMPP považuje za doplňkovou feature.
Zprava by mela cas odeslani, poradove cislo, apod. Takze si muzu v klientovi nastavit, ze chci zobrazovat poslednich treba 10 zprav. Tim by se absolutne predeslo nejakemu ztraceni, protoze by zpravy lezely na serveru dokud bych je nesmazal / neprecetl.Zprávy se můžou ztrácet už při odesílání, takže obecné řešení to není. Na druhou stranu u zpráv již přijatých serverem máš tu výhodu, že stačí vyřešit tvého klienta a tvůj server, je to tedy funkcionalita, kterou lze v XMPP implementovat aniž bys ji musel dostat na cizí servery a klienty.
Stacilo by proboha jenom, kdyby ji ulozil do offline i kdyz klient nepotvrdi ACK.Vždyť ano. Neexistuje technická překážka, která by v implementaci protokolu mezi klientem a serverem bránila. Takže je to jenom o tom, jestli to někdo udělal nebo udělá, popřípadě někomu za takovou práci zaplatí.
Pokud potřebuješ "něco jako imap", tak co zkusit ... imap?Good point.
Mně to nepřipadá až tak uhozené. Občas posílám sám sobě na jiný stroj TODO list. To taky umí jedině Psi, protože například v Pidginu sám sobě zprávu na jiný zdroj nepošlu.
Tiskni Sdílej: